Windows 10’u Kullananların Yüzde 50’sinin Sorun Yaşadığı İddia Edildi

Tüketiciyi koruma hususunda çalışmalar sergileyen Which tüzel kişiliği tarafından Windows 10 işletim sisteminin kullanıcı memnuniyeti hakkında bir araştırma yapıldı. İddialara göre Windows 10 işletim sistemini kullanan kişilerin yüzde 50’si sorunlar yaşıyor. 

Which platformu tarafından ortaya çıkarılan bazı sonuçlar Windows 10 işletim sisteminde her şeyin çok yolunda olmadığını gösteriyor. Which platformuna üye olan 1100 kişinin oylarıyla hazırlanan sonuçlara göre 1100 kullanıcıdan yüzde 50’si Windows 10 işletim sistemiyle barışık değil. İşletim sistemlerinde çeşitli sorunlar oluştuğunu ve bu yüzden istedikleri verimde kullanamadıklarını beyan ediyorlar.

Ankere katılan üyelerin yüzde 21’i uyumluluk sorunları nedeniyle işletim sistemini düzgün bir biçimde kullanamadığını ifade etmekte. Güncellemelerin ardından aksaklıklar yaşayan kişilerin yüzdesi de yüzde 16. Bunlar kuşkusuz hiç de azımsanamayacak oranlar. Günümüzde güncellemelerden sonra pek çok işletim sisteminde problemlerin söz konusu olduğunu biliyoruz. Windows 10’da da durum bu gibi gözüküyor.

Öte yandan bilgisayarı bozulan bir kişininin ne yaptığı yönünde de bir araştırma yapıldı. Bu araştırmanın sonucuna göre bilgisayarı arızalanan kişilerin yüzde 46’sı kendisi müdahale etmeyerek bir tamirciye götürüyor. Özellikle bilgisayarın açılmaması nedeniyle tamirciye giden kişi sayısı fazla.

Sonuç itibariyle Which, Microsoft’un Windows 10 müşteri memnuniyeti hakkında daha dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor. Son olarak Microsoft’un da Which’in bu araştırmasından haberdar olduğunu ve buna dair bir metin de paylaştığını belirtelim.