Xbox’ın Meşhur Medya Oynatıcısı Yeni İsmiyle Geri Döndü

Xbox’ın meşhur medya oynatıcısını XBMP geri döndü. Uygulama Xbox’ta tekrar yerini aldı fakat bu kez yeni sürüm olan Xbox One’da ve tamamiyle yenilenip isim değiştirerek geldi! İşte detaylar…

XBMP yani tam açılımıyla Xbox Media Player isimli uygulama, küllerinden doğarak bu kez Kodi ismiyle Xbox One’da yerini alıyor. Uygulama sayesinde cihazınızı oyun haricinde farklı eylemler için de kullanabilirsiniz. Mesela pek çok filmden istediğinizi seçip izleyebilirsiniz.

Kodi’nin önemli farklarından biri kullanıcıyı özgür bırakmasıdır. Mesela platform üzerinde yasa dışı filmler de yer almaktadır. Ancak uygulamanın yasal olduğunu da belirtelim. Yani yasal veya korsan olarak kullanmak sizin hakimiyetinize bırakılmış. Bu sebeple Kodi biraz da kötü çocuk ilan edilmiş bir uygulama.  Eğer uygulamayı kullanmak istiyorsanız şu an için Avrupa bölge sınırlaması içerisinde sunulduğunu ve henüz üzerinde çalışmaların yürütüldüğünü belirtelim.

Oynatıcının geliştiricisi, yaptığı açıklamada eklentilerle ve sürücülerle ilgili bazı uyumsuzlukların bulunduğunu, uygulama çierisindeki bağlantının yalnız NFS:// aracılığı ile yapılabildiğini ifade etti. Bu nedenle uygulamanın biraz daha üstüne düşüyorlar. Yakın bir zamanda uygulamanın çok daha stabil, kullanılabilir bir hale geleceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın