Xbox One Hala Satın Alınıyor

Xbox One konsolu her ne kadar artık eskimiş olsada hala satın alınması dikkat çekiyor. İşte Xbox One ile ilgili detaylar…

Konsolların zaman içerisinde yeni sürümleri çıkıyor ancak alım gücü zayıf olan kullanıcılar bir konsol edinmek istedikleri zaman tercihlerini mecburen eski konsollardan yana kullanabiliyorlar. Peki Xbox One konsolu günümüzde hala satın alınır mı?

Xbox Game Pass sistemi , Xbox One alacaklar için cazip bir sistem olup, servis dahilinde yüzlerce oyuna sınırsız olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun için aylık belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Xbox Game Pass oyunlarını konsoldan oynayabilmek için ayda 30 TL ödemeniz gerekiyor. Xbox Game Studios tarafından yayınlanan tüm oyunlar çıkan çıkmaz Xbox Game Pass bünyesine ekleniyor ve bu da bir avantaj sunuyor.

Xbox One her ne kadar şimdi olmasada ilerleyen zamanlarda yeni oyunlar almayacak. Yine de destek uzun süre devam edecek. Örneğin Xbox 360 konsolu 2005 yılında piyasaya sürülüp 2016 yılında desteği kesilmişti. Xbox One konsolu ise 2013 yılında piyasaya sürüldü. Bu bağlamda en az 2024’e kadar daha geçerliliğini koruyacaktır diye düşünmekteyiz.

İlk çıktığı zamanlar oldukça başarılı bir satış performansı ortaya koyan Xbox One konsolu günümüzde de pek çok oyuncunun evinde bulunmakta olup, sahip olduğu dönem itibariyle PlayStation 4 ile bolca karşılaştırıldı. Günümüzde ise yeni Xbox konsollarının çıkmasıyla beraber Xbox One konsolunun eskidiğini biliyoruz ancak hala ilgi görüyor.

Konsolların fiyatlarının ülkemizde oldukça yüksek olduğu bilinmekte olup, 2021 yılında Xbox One almak bu nedenle mantıklı olabilecek bir seçenek çünkü kişinin ekonomik durumunu çok zorlamadan ulaşabileceği en mantıklı seçeneklerden biri olabilir. İkinci el Xbox One tercihi de oldukça fazla oluyor.  İkinci el sitelerinde Xbox One gibi konsol fiyatları çok daha uygun satılabildiği için kullanıcıların çoğu zaman ilk tercihi ikinci el olarak almak olabiliyor. Çünkü konsolun sıfırının fiyatı 3899,00 TL iken 2500 TL gibi rakamlardan alınabiliyor. Ancak bu noktada güvenilir kişilerden alışveriş yapmak oldukça önem arz ediyor çünkü ikinci el alışveriş ortamı tamamen güvenli değil.

İkinci el olarak konsol satın alacağınız zaman garantili ürün almaya çalışmalısınız. Eğer bu mümkün değilse ürünün gerçekten de temiz kullanıldığına emin olmalısınız. Her şeyden önce satın alacağınız kişinin eğer çok sayıda elle tutulur referansı yoksa ve tanımıyorsanız ödemeyi önceden göndermeyiniz. Yüz yüze olarak veya teslimle ödeyecek şekilde satın alınız.

Cevap bırakın