Origins’e XBox One Yaması 20 Kasım’da

27 Ekim 2017 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan ünlü Assassin’s Creed serisinin son halkası olan Assassin’s Creed: Origins 2017’nin en beğenilen yapımları arasında şimdiden yerini almış görünüyor. Ubisoft, oyunun bu denli beğenilmesini sağlamak için elinden geleni yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 platformuna özel olarak yayınlanan v1.05 kodlu yama ile oyunda yaşanan teknik problemler giderilmişti. Ardından Ubisoft tarafından gelen bilgiler benzer bir yamanın Xbox One cephesinde de yapılacağı şeklinde oldu. Bu yama için ise verilen tarih 20 Kasım.

 

 

1.3 GB’ı aşkın bir boyutta gelecek olan v1.05 yaması ile birlikte çoğunlukla oyunun teknik problemleri giderilecek. Ayrıca oyunun zorluk seviyelerinin de optimize edileceği belirtildi. Özellikle yüksek zorluk seviyesinde zayıf düşmanların bile oyuncuyu oldukça zorlaması kullanıcılar tarafından eleştiriliyordu. Bu mantık hatasının önüne geçilerek zorluk seviyesinin yüksek olduğu seçimlerde de oyun keyfinin önüne geçilmesi engellenecek.

Bir diğer yenilik ise oyunda kişiselleştirme seçeneğinin geliştirilmesi olacak. Örneğin Bayek’in görünüşünü kişiselleştirdikten sonra oyunu kapatınca tekrar girildiğinde bu ayarların tekrar yapılması problemi ortadan kaldırılacak.

Origins için PC kullanıcılarına da aynı yamanın gelmesi bekleniyor. Ancak tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi. PC versiyonunda da benzer problemlerin olması sebebiyle yamanın Kasım ayı bitmeden yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Sizler Assassin’s Creed: Origins oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu tür yamaların oyunlardan aldığınız keyfi arttırdığına inanıyor musunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın. Sağlıcakla kalın.

Cevap bırakın