Xiaomi Akıllı Göz Bandı Geliştirdi

Xiaomi şirketi bir göz bandı üzerinde çalıştığını duyurdu ve söz konusu göz bandını sipairş için aktif hale getirdi. Şirket dikkat çekici bir icatla karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Teknoloji dünyasının en önde gelen markalarından biri haline gelen Xiaomi, en çok akıllı telefon kategorisiyle tanınıyor ancak farklı pek çok kategoride de çalışmalar sergiliyor. Bunlardan biri de akıllı göz bandı. Daha önce akıllı bavul, akıllı tencere gibi enteresan ürünlerle adı anılan şirket, şimdi de akıllı göz bandı ile teknoloji severleri etkilemeyi umuyor.

Yeni akıllı göz bandı şu an için çok gizemli çünkü henüz ulaştığımız bilgiler biraz sınırlı. Ancak ülkemize geldiğinde pek çok platform tarafından masaya yatırılacak ve böylece daha detaylı bilgiler ortaya çıkacaktır. Yurt dışından gelen bilgiler doğrultusunda ürünün en temel özelliğinin kişi uyku halindeyken beyin frekanslarını yakalayabilmesi ve uyanmanız için beyin dalgalarına ait müziği sentezlemesi olduğunu söyleyebiliriz.  Kişinin beyin dalgaları ile etkileşime geçip onu uyandırabilen bu ilginç göz bandı, 36 Dolar fiyat etiketiyle satışta.

Yeni göz bandı tutulduğu taktirde teknoloji dünyasına yeni bir ivme kazandırabilir.