Xiaomi Black Shark Telefonu Büyük Bir İndirime Girdi

Xiaomi tarafından geliştirilen oyun telefonu Black Shark, büyük bir indirim aldı. Bu indirim sayesinde telefonu normalde olduğundan çok daha cüzzi bir maktardan satılıyor. Fiyattaki ani değişikliğin kalıcı olup olmadığıysa bilinmiyor. 

Günümüzde akıllı telefon kategorisinde artık telefonlarda oyuncu telefonları olarak da ayrılmakta. Bu telefonlar oyunlar için normal bir telefona nazaran daha elverişli oluyor. Xiaomi tarafından piyasaya sürülen oyuncu telefonu ise Black Shark idi. Black Shark modeli sahip olduğu niteliklerle mobil oyuncuların tam aradığı cinsten bir cihaz. Ancak böyle bir cihaza sahip olmak son derece maliyetli. Yine de şimdi yaşanan fiyat düşüşü önemli gelişmelerin habercisi.

Xiaomi Black Shark akıllı telefonu kendi içerisinde 6 GB RAM + 64 GB depolama / 8 GB RAM + 128 ve 256 GB depolama olarak ayrılıyor. Bu nedenle üç farklı fiyat etiketi söz konusu oluyor. Telefonun 6 GB RAM + 64 GB  depolama alanı bulunan modelinde yaşanan sert düşüşle birlikte fiyatı 330 Dolar oldu. 8 GB RAM + 128 GB depolama alanlı sürüm 374 Dolar, 256 GB dahili depolama alanı bulunan sürüm ise 518 Dolardan satılmaya başlandı.

6 GB RAM / 64 GB depolama alanıyla 8 GB RAM + 256 GB depolama alanlı sürüm arasında büyük bir fiyat farkı bulunuyor. Bu fiyat farkı oyun tutkunlarını caydırabilir.