Xiaomi Bu Kez de Ekran Altı Kameralı Telefon İçin Girişimde Bulundu

Çin merkezli akıllı telefon geliştiricilerinden Xiaomi, kamera akımında yeni bir dönemi başlatacak bir hamlede bulundu. Son bilgilere göre Xiaomi, ekran altı kameralı akıllı telefon için düğmeye bastı.

Xiaomi şirketi çentiksiz ve pop-up kamerasız telefonlar için aldığı son patent ile herkesi oldukça şaşırtaca benziyor. Ekran altı kamera sistemini getirmek isteyen Xiaomi, bu doğrultuda yeni bir hamlede bulundu.

Son zamanlarda akıllı telefon tasarımlarında önemli değişikliklerin söz konusu olduğunu, özellikle de kamera tarafında selfie ve arka kameralarda sayı ve şekil olarak değişiklik söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Xiaomi ise konuya farklı bir bakış açısından yaklaşacak ve ekran altı kamera sistemlerini aktif ederek pop up ve çentiksiz aklılı telefonlar ile ilgili olarak yeni bir devrimi sunmuş olacak.

Yeni teknolojisi için patent başvurusu yaptığı ortaya çıkan Xiaomi, bu patente göre ön kamera telefonun sol üst veyahut orta bölümünde olacak. Ön kameraya geçiş yapıldığı zaman tam ekran tasarımında şeffaf bir bölüm oluşacak ve ön kamera böylece hızlı ve güvenli bir biçimde kullanıma açılmış olacak. Aslında bunun bir benzeri OnePlus firması tarafından sunulmuştu ancak arka kamerayı kullanılmadığı anlarda gizleyen bir maddeyle kaplanarak çözülmüştü. İşte Xiaomi bu doğrultuda tam ekran deneyimini farklı bir perspektif ile sunacak gibi gözüküyor ve bu önemli bir başarı olarak nitelendirilebilir.

Patentin ne zaman uygulamaya konulacağı ile ilgili olarak ise şu an için bir bilgi bulunmamakta olup büyük olasılıkla yaklaşık iki yıl sonra bunun eserlerini görmeye başlarız.

Cevap bırakın