Xiaomi Mi 6 Detaylı İncelemesi ve Kamera Çekimleri

Akıllı telefon sektörünün yeni devi olma yolunda başarılı adımlarla ilerleyen Xiaomi’nin son ürünü olan xiaomi mi 6’yı almayı düşünenler için detaylı şekilde inceledik.
6 GB ram bulunan telefonun dahili hafızası 64 GB olan ürünün de sistem yaklaşık 9 GB kullanıyor kullanıcıya 55.43 GB kullanabileceği alan kalıyor ve micro sd kart girişi bulunmuyor.

Xiaomi Mi 6 Kutu Açılışı

Telefon küçük bir kutunun içinde geliyor. Telefonun kendisi, kullanım kılavuzları, usb/usb c kablo ve hızlı şarj cihazı.


Xiaomi Mi 6:Kutunun içeriği

3.5mm ses girişine sahip bir dönüştürücü yolluyor xiaomi kutu içeriğin de sebebi telefon da kulaklık girişi olmaması 🙂

Kutu içeriğindeki diğer sürpriz telefon için silikon koruyucu göndermesi, gerçekten cihaza tam oturuyor cihazın kendisiyle aynı renkte şeffaf.

Xiaomi Mi 6: Kutu içinde gelen silikon koruyucu


Xiaomi Mi 6: Silikon koruyucu takılmış hali

Tasarım ve İşçilik Kalitesi

5.15 inçlik bir ekran boyutuyla bize geliyor günümüz standartlarına göre oldukça ufak boyutlara sahip ancak xiaomi bu konu da tüm kitlelere hitap edebilmek için böyle davranıyor risk almak istemiyor.

Huawei P10’a olan benzerliği konusuna da değinmeden geçmeyelim, ekran görünüşü anımsatıyor.

Telefon bir önceki model olan Mi 5 ‘e büyük oran da benziyor ancak kenar geçişleri daha oval şekilde yapılmış tutuşu kolaylaştırmak için, Mi 5 ‘de tutuş da sert geçişlerden dolayı zorlanma oluyordu.

Telefonun önü ve arkası camdan yapılmış ve ince bir metalle sağlamlaştırılmış bu sayede muazzam bir görüntü ortaya çıkıyor.

Dış Donanımlar

Telefonun dış donanım özelliklerine de biraz bakalım.
Parmak izi okuyucu home tuşuna entegre edilmiş aşağıdaki resimde en alttaki tuş ve gayet hızlı çalışıyor Xiaomi Mi 5 ‘de biraz yavaşlık sorunu vardı.

Aşağıda, sol tarafta USB tipi C bağlantı noktası ve sola ve sağa 2 sıra dairesel deliklerin yanı sıra ana hoparlör ve bir mikrofon da bulunuyor.
Sağ tarafta ek bir mikrofon ve kızılötesi bağlantı noktasının küçük bir penceresi var.

          

Arkasın da 2 tane farklı tonlarda çekim yapma özelliğine sahip kamera bulunuyor, olağanüstü çekimleri aşağıda paylaşacağız.

     

Xiaomi Mi 6 Ekran

1080x1920p çözünürlüğe sahip IPS 5,15 inç ekrana sahiptir. Piksel yoğunluğu 428 ppi. Renkler ve görüş açıları sorunsuz. Parlaklık seviyesi güzel, genel olarak sağlam amiral görüntüsü.

Genel Donanım ve Performans Ölçümleri

Snapdragon 835 işlemci, Adreno 540 video işlemcisi, 64 GB bellek ve 6 GB ram sağlam yapılmış bir kombin değil mi ?

Cihaz genel olarak çok güçlü, piyasadaki tüm oyunları istisnasız tam performansla çalıştırabiliyor.

Tüm Performans ölçüm raporları:

 

2-3 yıl telefon almayacağım, beni yarı yolda bırakmayacak ve 2-3 yıl boyunca eksiklik, kasma sıkıntısı çektirmeyecek bir telefon almak istiyorum diyorsanız bu kesinlikle Xiaomi Mi 6’dır.

Kamera İncelemeleri

En çok önem verdiğiniz konulardan birisinin kamera olduğunun farkındayız ve kamera incelemesine geniş bir alan ayırdık.

Xiaomi dünya kamera trendlerini takip ediyor, çift kamera sistemine tamamen adapte olmuş diyebiliriz.


Xiamo Mi 6 Kamera

UI’da farklı mod ayarları için bir düğme bulunuyor. Çift kamera konusun da Xiaomi, Apple ve LG’yi taklit etti ve birbirinden bağımsız çalışan 2 farklı modül kullandı.

Xiaomi Mi 5 ‘e göre büyük bir ilerleme kaydedildiği açıkca gözüküyor gelecek yıllar da bu performansla devam ederse dünyayı ele geçirecek olan xiaomi’yi kullananlar fiyatından dolayı oldukça tavsiye ediyor ve ürünlerini her alanda savunuyor.

Xiaomi Mi 6 Kamerasından Fotoğraf Çekimleri

Geldik merakla beklediğiniz bölüme oldukça çok sayı da fotoğraf çekildi lafı uzatmadan sizi fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz.

 

Ön Kamera’da oldukça güzel, 8 MP ve 1080p video çekim özelliğine sahip.

Batarya ve Ses

Batarya aktif bir kullanımla 1 gün rahat götüren pil 3350 MaH güce sahip, bir şarjla 2 gün rahat götürecektir.

Ses kalitesi orta seviyeler de diyebiliriz, daha fazla olabilirdi, konuşma esnasında karşımızdaki kişiyi net şekilde duyabiliyoruz bu açıdan performansı güzel.

Genel Değerlendirme

Benzersiz özellik bulunmuyor ancak mevcut özellikler üzerinde yoğunlaşılmış ve tam stabil çalışması sağlanmış. En güçlü işlemcilerden birine ve son derece hızlı RAM ve depolama alanına sahip.

Son çıkan diğer telefonlara göre çok daha ucuzdur ve 2-3 yıl sonra değiştirmeyi düşünenler için çok yerinde bir tercih olacaktır.

Cevap bırakın