Xiaomi Şimdi De Çok İddialı Bir Buzdolabıyla Geliyor

Xiaomi ilk etapta ülkemizde de bilinmeyen markalardan biriyken günümüzde çok büyük bir popülarite yakaladı. Öyle ki şirket buzdolabı işine bile girdi!

Akıllı telefon alanında ortaya koyduğu ürünlerle adından söz ettiren Xiaomi, şimdi büyük bir şöhretin sahibi. İlk olarak Çin pazarında macerası başlayan ve kısa sürede Çin pazarının en iyi teknoloji şirketlerinden biri haline gelen marka, son zamanlarda Avrupa ve daha pek çok pazarda da kendisine yer buluyor ve ürünleri için adeta kuyruklar oluşuyor. Durumdan epey memnun olan Xiaomi, farklı teknoloji kategorilerindeki arayışını da sürdürüyor.

Xiaomi şimdi son derece geniş, son nesil teknolojik özelliklere sahip yeni bir buzdolabı üretti. Söz konusu dolabın ismi Yunmi. Xiaomi Yunmi’nin ön kısmında 21 inç büyüklüğünde devasa bir dokunmatik IPS LCD ekran bulunuyor. İnternet ekosistemine sahip olan buzdolabı, 21 inç büyüklüğündeki monitörlere kafa tutan dikey ekranı ile göz dolduruyor. Akıllı buzdolabı sınıfına giren Yunmi, ışığı otomatik olarak yakıp evin kapılarını açıp kilitleyebilir ve dahası evinizde yer alan elektrikli süpürge gibi diğer ev aletlerini kontrol edip çalışmalarını sağlayabilir. Yani Yunmi için evinizdeki tüm aletlerin orkestra şefi olacak diyebiliriz.

450L IoT özellikli bu buzdolabı, 360  derece çift hava sirkülasyonu, otomatik buz çözme sistemi gibi özellikleriyle de ön plana çıkıyor. Ürünün fiyatı ise 902 Dolar.