Xiaomi’de Reklamları Devre Dışı Bırakma Yöntemi

Xiaomi telefon kullanırken çıkan reklamlardan rahatsız oluyorsanız onları devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığına değiniyoruz.

Uygun fiyat politikasıyla dikkat çeken Xiaomi bir yandan da satış sırasında kıstığı fiyatları kullanım esnasında reklam gibi dezavantajlarla yanstıyor. Xiaomi markalı bir telefon kullanırken çıkan reklamlardan dolayı rahatsız olabilirsiniz. Bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak Xiaomi reklamlarını kaldırabilirsiniz.

MSA Uygulamasını Kapatma

Bu yöntemi kullanarak telefonunuzda bulunan neredeyse her reklamı kaldırabilmeniz mümkündür.  Başlamadan önce ilk olarak telefonunuzda MIUI kullanıcı ara yüzünü kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda Wi-Fi veya hücresel ağ bağlantınız açık durumda olmalıdır. Eğer bu şartları oluşturduysanız işleme geçebiliriz.

İlk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriniz ve oradan da Parolalar ve Güvenlik Sekmesine giriş yapınız. Sonrasında ‘Yetkilendirme & Geri Alma’ sekmesine tıklayınız

“msa” isimli servisi bularak devre dışı bırakınız ve 10 saniye bekleyip İptal Et tuşuna basınız. Yetkilendirmeyi iptal edemeyeceğinizi bildiren bir mesaj gelecektir ancak siz izin verene kadar aynı işlemi uygulamaya devam etmelisiniz. Yetkilendirmeyi böylece iptal etmenizin ardından telefonu yeniden başlatmanız gerekmektedir.  Böylece MIUI kullanıcı arabirimindeki reklamlar kalkacaktır.  Ancak yerel uygulamalardaki reklamların artık gösterilmemesi için tek tek devre dışı bırakmanız da gerekecektir.

Kişiselleşirmiş reklamları kapatmak

Gösterilecek olan reklamların size özel olmaması , genel olması adına ayar yapmak istiyorsanız telefonunuzun Ayarlar bölümüne , oradan da Gizlilik Koruması sekmesine giriniz ve Reklam Servisleri bölümünden Kişiselleştirilmiş Reklam Önerileri çubuğunu devre dışı hale getiriniz. Böylece akıllı telefonunuz öncekine nazaran az az izlenip işlenecektir.

Mi Browser Reklamlarını Kapatma

Mi Browser uygulamasını açınız ve sağ alt kısımda bulunan profil sekmesine tıklayınız. Ardından sağ üst kısımda bulunan civata simgesine tıklayarak ayarlara erişiniz ve oradan Gelişmiş Ayarlar sekmesine gidiniz. Reklam Ekle seçeneğini devre dışı bırakınız.  Aynı uygulamayı kendi ihtiyacınıza göre diğer yerel Xiaomi uygulamaları için de uygulayarak reklamlardan her Xiaomi uygulamasında kurtulabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Cevap bırakın