Yeni Total War Oyunu Hakkında Sürpriz Gelişme

Total War serisinin merakla beklenen yeni oyunu Total War Saga:Thrones of Britannia hakkında kötü bir sürpriz ortaya çıktı. Creative Assembly tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi ertelendi.

Oyuncular için Total War serisi ayrı bir yere sahip. Serinin son üyesi olarak karşımıza çıkan Total War Saga: Thrones of Britannia için daha önce bir çıkış tarihi açıklanmıştı. Fakat bugün oyunun geliştirici ekibi tarafından sürpriz bir duyuru paylaşıldı.

Creative Assembly, Total War Saga: Thrones of Britannia oyununun 3 Mayıs 2018 tarihine ertelendiğini açıkladı. Bunun arkasında yatan sebep ise şirketin açıkladığına göre testlerin henüz tamamlanmamış olması. Nisan ayı içerisinde çıkmasına kesin gözüyle bakılan oyun, son rütuşların tamamlanmaması, testlerin yapılamaması nedeniyle Mayıs ayının başında çıkmış olacak. Neyseki bu büyük bir erteleme anlamına gelmiyor. Oyuncular oyuna yalnızca yaklaşık iki hafta kadar geç ulaşmış olacak.

Savaş stratejilerinin konuşacağı oyunun en güzel taraflarından biri de Türkçe dil desteğinin de bulunuyor olması. Böylece Türk oyuncular oyunu özümseyerek tadını çıkaracak. Creative Assembly, oyundan elde edilecek olan gelirin %25 kadarını yardım kuruluşlarına bağışlayacağını da açıkladı.