YouTube İzleme Sürenizi Bu Yöntemle Görebilirsiniz

YouTube platformunda geçirdiğiniz süre boyunca videolar için toplam ne kadar zamanınızı ayırdığınızı görebilmeniz mümkün. YouTube, kullanıcıların izleme alışkanlıklarının farkına varabilmeleri için izleme süresi özelliğini sunmuştu. Bu özellik şu an hem iOS hem Android platformlarında kullanımda.

Daha önce alınan bir kararla YouTube ekibi tarafından kullanıcılara izleme süresi uyarısı gösterilmeye başlanmıştı. Bu sayede YouTube başında çok fazla zaman geçiren kullanıcılar video izlemeyi bırakıp farklı işlerle ilgilenebiliyor. YouTube bu kararıyla bir yandan taktir toplamış bir yandan da soru işaretleriyle karşılaşmıştı.

YouTube üzerindeki izleme süresi özelliğini aktif hale getirebilmek için uygulamanız gereken adımlar ise son derece basit. İlk olarak iOS veya Android işletim sisteminde YouTube uygulamanızı açın. Ardından Google Hesabınız aracılığıyla YouTube uygulamasına giriş yapın. Kullanıcı girişinin ardından sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza bir kez dokunun ve açılan ekranda İzleme Süresi seçeneğine girin.

Açılan sayfada YouTube tüketim alışkanlıklarınıza dair istatistiklerle karşılaşacaksınız. Bu istatistikler YouTbue platformunda iki gündür ne kadar video izlediğinizi ve ortalama video izleme sürenizi belirtecektir.

İzleme süresi özelliğinin sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz

Bazı kullanıcılar YouTube üzerinde video izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilir veya uygulamanın başında bir çocuk olabilir. İşte bu gibi durumlarda izleme süresi özelliğini kullanarak sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için YouTube’da geçirdiğiniz zamanı yönetmenizi sağlayan araçlar başlığının altında yer alan Video izlemeye ara vermem gerektiğini hatırlat seçeneğini aktif hale getiriniz. Karşınıza hatırlatma süresi belirlemeniz için ayar çıkacaktır. Süreyi belirleyerek onaylayabilirsiniz.