YouTube Video Ekran Görüntüsü Alma Rehberi

En çok kullanılan video izleme platformu YouTube üzerinde video ekran görüntüsü almayı anlatıyoruz. İşte YouTube video ekran görüntüsü alma rehberimiz…

Günümüzde bir kullanıcı video izlemek istediği zaman çoğu kez YouTube platformuna başvurmaktadır. YouTube bu bağlamda son derece popüler bir durumdadır. YouTube üzerinde bir videoyu izlerken en az bir kez videodan ekran görüntüsü alasınız gelmiştir. Fakat bunun için klavye kombinasyonunu tam yapmak gerekmekte veya Ekran Alıntısı aracını tam videonun önemli anındayken açmak gerekmektedir.

YouTube video ekran görüntüsü almak için kullanılabilecek yöntem tarayıcı eklentilerinden yararlanmak iken Google Chrome üzerine eklenen yeni fonksiyon ile artık YouTube üzerinden video ekran görüntüsü almanın daha kolay bir hale gelindiğini söyleyebiliriz.

YouTube Ekran Görüntüsü Alma

Google Chrome için hazırlanan Ekran Kaydedici yazılımını kullanabilirsiniz. Bunun için Chrome Mağaza sekmesine girip arama bölümünde “YouTube video ekran görüntüsü alma” yazıp aratınız. Sonrasında çıkan eklentiyi sağ üstte bulunan Chrome’a Ekle butonuna tıklayıp ekleyiniz. Böylece video ekran görüntülerini almak için “Yakalamayı Başlat” ı tıklamanız yeterli olup, videolu kaydetme işlemini bitirdiğiniz zaman Çekimi Durdur komutuna tıklayıp çekmiş olduğunuz video görüntüsü kısmını Google Drive’a aktarabilir veya direkt olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Cevap bırakın