YouTube Videolarına Müzik Eklemek Detaylı Anlatım

Yeni içeriğimizde YouTube videolarına nasıl müzik ekleyebileceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

YouTube’a yüklediğiniz bir videoda ses yoksa dert etmeyin. Videoyu yayımladıktan sonra da düzenleyebiliyorsunuz. Müzik ekleme işlemlerini de yine gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için YouTube tarafından size bazı telifsiz müzikler verilmiş. Bu müzikler arasında özellikle elektronik olanlar güzel. Onlardan birini tercih edebilirsiniz.

İşleme başlayalım;

İlk olarak YouTube sayfamızı açalım ve sağ üst köşedeki fotoğrafımızın üzerine tıklayıp açılan seçeneklerden İçerik Stüdyosu yazısına tıklayalım.

Sol menüden Video Yöneticisi > Videolar alanına girelim. Bu alana girdiğinizde videolar ayrıntılı bir şekilde listelenecektir.

Düzenlemek istediğiniz videonun üzerine gelip Düzenle yazısına tıklayın.

Açılan sayfada üst kısımda Ses yazan bir sekme göreceksiniz. O sekmeye tıklayın.

Sayfanın sağ tarafında bazı parçalar göreceksiniz. Denemek için listeden bir parçanın üzerine tıklayın. Bunu yaptığınızda parça video ile birlikte test amaçlı çalmaya başlayacaktır.

Hangisini  beğendiyseniz onu seçin ve aşağıdaki Kaydet butonuna tıklayın.

Bunu yaptığınızda size YouTube tarafından bir uyarı penceresi gelecek. Videoyu yeni bir video olarak mı yoksa düzenlenmiş bir video olarak mı etiketlemek istediğiniz sorulacak. Yerinde düzenleme metodunu seçerseniz bir süre videoya müzik eklenmeyecek yani müziğin yükleme işlemi biraz zaman alacak. İşlemlerimiz bu kadar. Yeni içeriklerimizde görüşmek üzere…

Cevap bırakın