YouTube Kanalı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir YouTube kanalı açarken dikkat edilmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

İçerik üreticiliği günümüzde popüler uğraşlardan biri oldu. YouTube kanalı açmak , video içerikleri üretmek için olmazsa olmaz hale geldi. YouTube kanalı açabilmek için de ilk olarak Google hesabı açılması gerekmektedir. Dilerseniz Yahoo, Microsoft gibi mail sağlayıcıları üzerinden oluşturduğunuz hesapları da kayıt yapabiliyorsunuz.

Kayıt işlemlerini tamamlamanızın ardından sağ kısımda isminizin yanında bulunmakta olan Google Uygulamaları butonuna tıklayınız ve listede yer alan YouTube logosuna tıklayarak hesabınızla YouTube platformuna giriş yapınız. Ardından Kanal Oluştur sekmesine tıklayınız ve çıkan ekranda Başlayın butonuna tıklayıp işleminizi sürdürünüz. Güçlü ve benzersiz bir kanal ismi belirleyiniz.

Ardından sistem sizi YouTbue Studio bölümüne yönlendirir ve oluşturmuş olduğunuz profil resmini, açıklamasını ve sosyal medya hesaplarını doldurup Kaydet ve Ayarla butonuna tıklayınız. Çıkan bölümde Kanalı Özelleştir veya Kanala Video Yükle butonuna tıklayarak yeni videolar eklemeye başlayabilirsiniz. Ekleyeceğiniz videolarda telif hakkı sorununun bulunmuyor olmasına özen gösteriniz. Örneğin telif hakkına giren müzikler veya görüntülere yer vermemeniz gerekmektedir. Videoların da elbette özgün olması gerekiyor.

Kanalınızı özelleştirebilmek için Özelleştirme sekmesine giriyorsunuz ve Profil Fotoğrafı, Kapak Fotoğrafı, açıklama ve sosyal medya linklerini kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Tercih edeceğiniz profil ve kapak fotoğrafları kanalınızın iyi bir itibara sahip olabilmesi açısından önem arz etmektedir.

Oluşturmuş olduğunuz kanalı büyütebilmek için de içerik türünüzün oldukça önemli olduğunu belirtelim. Bizim size önerimiz gerçekten de ilginizin olduğu bir kategoride içerikler üretmenizdir. Aynı zamanda hemen yükselmenizin çok zor olduğunu bilmeli, küçük ve emin adımlarla ilerlemeye gereken tahammülü göstermeniz gerekmektedir. Sabırlı bir şekilde düzenli videolar yüklemeniz gerekiyor.

Eğer kanalınız üzerinden para kazanmaya başlamak istiyorsanız Son 12 ay içinde toplam 4 bin saat video izletmiş olmanız ve 1000’in üzerinde aboneye sahip olmanız gerekmektedir.

Cevap bırakın