Zenfone 5Z’de Bulunan Sorunlar Paylaşılan Yeni Güncellemeyle Gideriliyor

Pek çok Zenfone 5Z kullanıcısı özellikle pil yüzdesi ve yüz tanıma sistemlerinde sorunlarla karşılaştığını rapor etmişti. İşte ASUS, bu sorunları gideren yeni bir güncelleme paylaştı.

Günümüzün ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan ASUS, akıllı telefon alanında da yıllardır mücadele ediyor. Şirket son zamanlarda Zenfone serisinden 5Z modeli ile dikkat çekiyor. Telefon için çok sayıda övgü varken aynı zamanda pek çok kullanıcının isyanı da söz konusu.

Bazı kullanıcılar özellikle de yüz tanıma sistemi ve pil hususunda telefonu kullanırken önemli sorunlar yaşamaktaydı. Yayınlanan yeni güncelleme bu sorunların üstesinden gelmekte. OTA üzerinden, söz konusu sorunları bertaraf edecek, kullanıcıların daha rahat bir telefon deneyimi yaşamasını sağlayacak olan güncelleme yayınladı. Ayarlar ekranına girerek kontrol etmenizi öneririz.

Güncelleme telefonun kamerasına panaroma selfi özelliğini ekledi. Bu öz çekim modu sayesinde yanınızda eğer birden fazla kişi varsa, kalabalıksanız fotoğraflarınızı sanki uzaktaymış gibi çekebiliyorsunuz. Böylece kolu en uzun olan arkadaşınız hangisiyse telefonu ona vermek zorunda, veyahut yanınızda sürekli selfie çubuğu taşımak zorunda kalmıyorsunuz.

ASUS Zenfone 5Z akıllı telefonu şu an bizim ülkemizde de aktif olarak satılmakta. Fiyat etiketiyle, satın almak açısından en uygun akıllı telefonlardan biri olduğunu da söyleyelim.