ASUS Zenfone 8 IP68 sertifikası aldı

Zenfone 8 akıllı telefonuna ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Telefonun IP68 sertifikası aldığı bilgisine ulaşıldı.

ASUS markası, önümüzdeki haftalarda yeni bir akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söz konusu telefonun Zenfone 8 olduğu biliniyor.

Telefonun çıkmasına çok az bir süre kala çeşitli sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu sefer de cihazın IP68 sertifikası aldığı belirlendi. Bu sertifikaya göre cihazın suya, toza karşı dayanıklılığı bulunacak. Böylece bozulması, zarar görmesi zor bir telefon olacak. ASUS şirketi akıllı telefon pazarında biraz daha nadir ancak etkili modeller üretiyor. Aynı zamanda şirketin Zenfone 8 modelinin 12 Mayıs günü resmen tanıtılması bekleniyor.

Sızdırılan özelliklerine göre telefon Snapdragon 888 yonga setine sahip olacak ve 120 Hz ekran tazeleme hızı ve delikli çentik tasarım yapısı bulunan ekran ile piyasaya sürülecek. Telefon RAM ve depolama alanı hususunda ise farklı seçeneklere sahip olacak. Cihazda 6 – 8 – 12 GB RAM seçenekleri ve 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri yer alacak. Aynı zamanda 4500 veya 5000 mAh bataryaya sahip olması beklenen akıllı telefonun nasıl bir satış grafiği çizeceği merak ediliyor.

Cevap bırakın