Android Cihazda İnternet Sitesi Nasıl Engellenir?

Yeni içeriğimizde Android işletim sisteminde bir internet sitesinin nasıl engellenebileceğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Mobil cihazlarda en fazla kullanılan işletim sistemi olan Android, pek çok fonksiyona sahip olduğu gibi bir internet sitesinin bloklanması konusunda da imkan tanıyor.


Zararlı internet sitelerinin engellenmesi özellikle çocukların sağlığı açısından son derece mühim. Bilgisayarlarda engelleme işlemleri kolayca yapılabiliyor ancak mobil platformda, Android platformunda kullanıcıların biraz daha uğraşması gerekebilir ancak şimdi önereceğimiz bir programı kullanarak uygunsuz içerik barındıran internet sitelerini rahatlıkla engelleyebilirsiniz.


Önereceğimiz araç BlockSite olup bu uygulamayı Android telefonunuza yükleyerek internet siteleri için erişim engeli koyabilirsiniz. İlk olarak BlockSite yazılımını Android akıllı telefonunuza indirin. Uygulamayı doğrudan Play Store üzerinden indirmeniz daha güvenli olacaktır. Aynı zamanda uygulamayı kontrol edip güncellemeler yapmanız da kolaylaşacaktır.


Blocksite uygulamasını açtıktan sonra ilk olarak Get Started butonuna tıklayınız. Sonrasında izin ekranı çıkacaktır inceleyip izin verdikten sonra artık kara listenizi hazırlayabilirsiniz. Yeşil butona tıklayıp engellemek istediğiniz adresleri domain şeklinde yazarak artık o sitelerin engellenmesini sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın