Motion Stills Android İçin Yayınlandı

Uzunca bir süredir iOS işletim sistemi kullanan cihazlar için yayında olan Motion Stills uygulaması, yayınlandığı andan itibaren bir hayli ilgi çekmeyi başarmıştı. Uygulamanın bu kadar çok beğeni toplamasına karşın sadece iOS için yayınlanmış olmasıysa epey bir eleştirilmişti. Sonunda eleştirilen konu için çözüm geldi ve uygulamanın Android sürümü yayınlandı.

Motion Stills uygulamasının Android işletim sistemi içinde yayınlanması sonrasında, iOS ile nasıl farklar bulunduğu da açıklandı. Peki, Android sürümde nasıl farklılıklar var? Uygulamanın ne işe yaramakta? Daha detaylı olarak ele alalım.

Motion Stills Android Sürümü Tüm Detayları

İlk aşamada bilmeyen kullanıcılar için Motion Stills uygulamasının ne işe yaradığından bahsedelim. Motion Stills uygulaması bir GIF oluşturma uygulaması. Telefonunuzda yer alan görüntülerde hızlandırılmış ya da standart GIF görüntüleri oluşturabiliyorsunuz. Bunun dışında uygulamanın diğer bir artısıysa resimleri tek tek oluşturabiliyor olmanız. iOS için 1 senedir yayında olan uygulamanın şimdi ise Android işletim sisteminde yayında olduğunu görüyoruz. Hemen Android için detaylara da geçelim.

Yayınlanan uygulamanın iOS serisinden hiçbir farkı olmayacağı düşünülüyordu. Fakat uygulamanın Android sürümünün yayınlanmasının ardından belli başlı farklar ortaya çıktı. Ortaya çıkan ilk fark ise artık Android işletim sisteminde eski fotoğrafların kullanılamayacak olması. Yani daha önce çekilmiş olan fotoğraflardan GIF oluşturmanız mümkün değil. Bunun yerine yeni fotoğrafları uygulama içerisinden çekmeniz gerekiyor.

Motion Stills

Çektiğiniz görüntülerse Motion Stills uygulaması tarafından çok kısa bir süre içerisinde işlenmeye başlıyor. Tabi ki hızlandırma miktarına göre değişmekle beraber Motion Stills uygulamasıyla beraber çektiğiniz görüntüleri saniyeler içerisinde GIF haline dönüştürebiliyorsunuz. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yok. Sadece uygulama içerisindeki dönüştürme ögelerini kullanmanız yeterli oluyor.

Android için yayınlanan uygulamayı doğrudan Google Play Store üzerinden de indirmeniz mümkün. Ayrıca yeni güncellemelerle beraber uygulamanın kısa süre içerisinde eski görüntüleri de kullanmaya izin vereceğini söyleyebiliriz. Fakat bunun için henüz resmi bir açıklamada yapılmış değil. Öncelikle resmi açıklamanın veya doğrudan güncelleme sürüm notlarının yayınlanması gerekiyor.

Cevap bırakın