Android İşletim Sistemine Flash Player Yüklemek

Android işletim sistemine Adobe Flash Player yüklemeyi anlatıyoruz.

Flash Player eskiden Google ile Adobe arasındaki anlaşma gereği direkt sunuluyordu ve KitKat sürümlerine Adobe Flash Player eklemek oldukça basitti. Fakat zaman içerisinde Flash Player’ın aldığı izlenimler neticesinde uygulamayı KitKat üzeri sürümlere yüklemek zor bir hale geldi. Biz de bu konuyu ele alıp KitKat üzeri sürümlerde Flash Player’ı nasıl yükleyebileceğinizi anlatmak istedik;

İlk olarak Ayarlar alanından  Güvenlik alanına geçiş yapalım ve güvenlik kısmından Bilinmeyen Kaynaklar yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretleyelim. Bunu yapmamızın sebebi Flash Player’ın artık Google tarafından desteklenmemesi ve böylelikle yabancı bir kaynak olarak algılanmasıdır. Haliyle bilinmeyen kaynaklardan dosya alımını aktif etmeden Flash Player yüklemeniz mümkün değildir.

Ardından Adobe Flash Player programını güvenilir bir internet sitesinden ücretsiz olarak indirin. Programın .APK uzantılı olmasına dikkat edin yani Android için özel hazırlanmış sürüm olmalıdır. Uygulamayı indirdiğinizde dosya yöneticisine girip uygulamanın üzerine çift tıklayın. Genellikle dosya yöneticisinin Download isimli klasörüne iner.

Kurulum ekranında Yükle butonuna dokunalım. Ardından işlem tamamlanana kadar bekleyelim ve sonra kurulum sonucunu okuyup Bitti butonuna tıklayalım.

Ancak bunu yapmanıza rağmen bazı internet tarayıcıları Flash Player’ı kullanmamaya devam edebiliyor. O yüzden kullandığınız tarayıcıda Flash Player seçmelisiniz.

Konu ile ilgili soru sormak isteyen ziyaretçilerimizin sorularını cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sorularınızı aşağıdaki yorum alanımızdan bizlere iletin.

Cevap bırakın