Android Kilit Ekranına Widget Ekleme Yöntemi

Bu yazımızda Android kilit ekranına nasıl widget ekleyebileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

En çok kullanılan işletim sistemi olan Android üzerinde kilit ekranına widget ekleyebilirsiniz. Widget ekleyerek kendinize has bir görüntü elde edebilir ve daha pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun kilit ekranına widget eklemek için ilk olarak izin vermeniz gerekiyor. Bunun için de akıllı telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin ve Güvenlik sekmesi içerisinden Kilit ekranı widgetleri bölümünü bulup seçili hale getirin.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra artık kilit ekranına girdiğiniz zaman sağ yan kısımdan tutup ekranı çektiğinizde ikinci bir ekran çıkacak olup , söz konusu ekranda + tuşuna basarak telefonda yüklü uygulamalardan oluşan widget listesini görebilir ve Widget listesindeki uygulamalardan kendinize göre seçim yapabilirsiniz. Söz konusu widget uygulamalarının içerisinde WhatsApp, Gmail, hesap makinesi, müzik, Twitter ve benzeri uygulamalar tercihinize göre yer alabilmektedir.

 Widget seçildiği zaman seçilen widgetlerin üzerine basılı tutulup kilit ekranına bırakılarak widget eklenmiş olur. Böylece artık kilit ekranı sayfasında çıkacaktır. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Cevap bırakın