Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Gizli Kodlar

Android telefonlarda çeşitli kodlardan yararlanarak fonksiyonel özellikleri kullanabilirsiniz. Yazımızda bunu nasıl yapacağınızı anlatacak ve birkaç kod paylaşacağız.

Android kullanıcıları çeşitli USSD protokollerini kullanarak Numara çevirme ekranı aracılığıyla gizli bazı özelliklere erişim sağlayabilmekte.

Gizli kodları kullanabilmek için tıpkı bir kişiyi ararken olduğu gibi Numara çevirme ekranına girmeniz ve (*) veya (#) ile başlayan ve biten kodları kullanmanız gerekiyor. Kodlar bilerek * gibi ibarelerle oluşturulmuştur. Böylece söz konusu kodları normal bir kullanıcının yanlışlıkla çalıştırması bu nedenle çok küçük bir ihtimaldir.


Aslına bakarsanız düzinelerce gizli kod bulunmaktadır. Biz bu kodlar arasından hemen hemen her cihazda çalışan bazı popüler kodları paylaşacağız.

  • Genel Test Modu: Kod: *#0*#
  • Alan Modu : Kod: *3001#12345#*
  • IMEI Görüntüleme : Kod: *#06#
  • Çağrı Yönlendirme Kontrolü: Kod: *#67#


Bonus: Çağrı Kimliğini Gizleme : Kod: #31#

Bu kodu kullanarak aradığınız kişide telefon numaranızın çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman aradığınız kişide Bilinmeyen Numara olarak gözükeceksiniz. Uygulamak için de kodu yazıp kodun sonuna aramak istediğiniz numarayı yazınız.

Android işletim sisteminde kullanabileceğiniz en yaygın kodlar bunlar olup özellikle çağrı kimliğini gizleme fonksiyonunun aralarında en yaygın olarak kullanılan fonksiyon olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın