Android Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemi

Bu yazımızda Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu daha hızlı bir şekilde şarj edebilmek için kullanabileceğiniz yöntemler hakkında bilgiler vermekteyiz.

Akıllı telefonlar günümüzde hızlı şarj teknolojileri hakkında önemli aşamalara geldi. Fakat mevcut pek çok modelin hızlı şarj teknolojisi bulunmamakta. Bu nedenle telefonun yavaş bir şekilde şarj oluyor olması sorun teşkil edebilir. Peki elinizdeki mevcut şarj kalitesini nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz? Bu hususta tavsiyelerimiz işinize yarayabilir.

Prizden şarj etmek

USB portları 5W çıkış gücü sundukları için, bilgisayar veya farklı bir cihazdan USB portu aracılığıyla şarj ettiğiniz zaman çok yavaş şarj olacaktır. Bu yüzden mümkünse bilgisayar yerine prizden şarj etmeniz çok daha sağlıklı ve hızlı bir yöntemdir. Bilgisayar ile şarj ettiğiniz durumlarda telefonunuzdan bilgisayarınıza veya bilgisayarınızdan telefonunuza zararlı yazılım bulaşabilme ihtimali de bulunmaktadır.

Hızlı Şarj Adaptörü

Akıllı telefonunuz eğer son birkaç yıl içerisinde çıkan modellerden biriyse 15W veya 18w şarj desteği vardır. Eğer böyle bir durum söz konusuyla cihazınız için bu akımı destekleyecek kaliteli bir şarj adaptörü kullanın. Adaptörde V ve A olarak iki farklı değer bulunmakta olup, 5V 2A değerleri 10W akım sağlayabildiğinizi göstermektedir. Bu durumda adaptör sizin istediğiniz kapasiteyi karşılayamaz. Adaptör satın almadan önce bu unsura dikkat edilmelidir.

Şarj Olurken İnterneti ve Diğer Bağlantıları Kapatın

Cihazınızı şarj ederken veri bağlantısını, Wi-Fi ağını, Bluetooth bağlantısını kapalı konuma getiriniz. Cihazınızı sadece bir arama gelme ihtimaline karşı sesli hale getirin. Öte yandan bazı kullanıcılar cihazı şarj ederken güç gerektiren uygulamalar kullandıklarından cihaz çok yavaş şarj olabilmektedir. Örneğin şarj olurken YouTube üzerinden yüksek çözünürlüklü bir video izlemek veya video oyunu oynamak cihazınızın şarjının çabuk bir şekilde tükenmesine yol açabilir.

Cevap bırakın