Apple Aboneliklerini Sonlandırma Yöntemi

Bu içeriğimizde Apple hesap aboneliğinin nasıl iptal edilebileceğine ilişkin olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Günümüzde Apple hesabı ve hesaba kayıtlı ödeme yöntemi üzerinden pek çok farklı uygulama ve hizmete abone olmanız mümkün olup, abonelikleri Apple hesabınız üzerinden veya internet siteleri üzerinden iptal edebiliyorsunuz.

Apple aboneliğini iptal etmek için mutlaka bir Apple cihaza sahip olmanız gerekmemektedir. Yine de Apple cihaz üzerinden abonelik iptalinin çok daha meşakkatsiz olduğunu belirtmek gerekiyor.

Appple aboneliğini Apple cihazdan iptal etme yöntemi:

İlk olarak cihazınızın Ayarlar ekranını açınız ve isminize dokunup iCloud hesap sayfasını açınız. Sonrasında Abonelikler seçeneğine dokunup iptal etmek istediğiniz aboneliğe ve Aboneliği İptal Et yazısına dokununuz ve iptal işlemini onaylayarak sonlandırınız.

Windows işletim sisteminde Apple aboneliğini iptal etme yöntemi:

Bunun için ilk olarak kullandığınız Windows versiyonuna uygun olan iTunes uygulamasını indiriniz ve kurulumu tamamlayıp iCloud hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Hesap seçeneğine tıklayıp Hesabımı Görüntüle seçeneğini tıklayınız. Sonrasında Abonelikler seçeneğini bulup Yönet yazısına tıklayıp iptal etmek istediğiniz aboneliğin yanında bulunan Düzenle butonuna tıklayıp Aboneliği İptal Et komutunu verin ve iptal işleminizi onaylayarak tamamlayın.

Apple Watch üzerinden Apple aboneliğini iptal etme yöntemi:

Bunun için ilk olarak Apple Watch App Store uygulamasını açınız ve oradan Hesap sayfasına geçiş yapıp Abonelikler seçeneğine dokununuz. Sonrasında iptal etmek istediğiniz aboneliğe dokunup Aboneliği İptal Et yazısına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet sitesi aracılığıyla Apple Music aboneliğinin iptali

İlk olarak Apple Music internet sitesini açınız ve hesap bilgilerinizle giriş yapıp Hesap sayfasını açınız. Ardından Ayarlar sayfasına girip Abonelikler sayfasından Yönet seçeneğine dokununuz. Sonra da Aboneliği İptal Et seçeneğine  tıklayıp işleminizi onaylayınız.

Cevap bırakın