Assassin’s Creed 3 Oynarken İşinize Yarayabilecek İpuçları

Popüler yapımlardan Assassin’s Creed 3’te uygulayabileceğiniz bazı taktikleri açıklıyoruz. Makalemizi sabırla inceleyerek oyunda daha başarılı olabilirsiniz. 

Oyunda yönettiğimiz karakter Connor dldukça atik ve dövüş kabiliyetleri çok iyi. Fakat buna rağmen eğer kötü oynarsak hemen ölebiliyoruz. Özellikle rakibimiz olan rütbeli askerler çok iyi mücadele ediyorlar. Onları yenebilmek için klavyemizin Space tuşundan yardım alabiliriz. Bu tuş savunmayı kırmanıza yaramaktadır. Genellikle balta taşıyan askerler savunma kırma konusunda çok başarılı olur. Aynı şekilde İngiliz subayları da oyunda iyi dövüşüyor. Onlara karşı Space kullanmazsanız çok zorlanır ve hatta birine karşı ölebilirsiniz. Çünkü hamlelerinizi savuştururken tokat veya kafa atıyorlar. Bunu yaptıklarında canımız eksiliyor. Üç dört kez kadar tekrarladıklarında da ölüyoruz.

Assassin’s Creed serisinde gizlilik hep önemlidir ama bu oyunda daha da bir önemli olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu oyunda diğer oyunlara nazaran çok daha fazla asker var. Hemen hemen her yerde asker olduğu için onların arasında  gizli kalabilmek zor. Ve çatılarda da çok fazla gözcü var. Haliyle çatılardan istediğiniz gibi dolaşamıyorsunuz. Aynı zamanda binalar arasındaki mesafeler eski oyunlara nazaran biraz daha fazla. Yani ordan oraya atlarken yere düşme ihtimaliniz yüksek. Bu durumda sık sık yürüyüp, koşarak ilerlemek zorunda kalıyorsunuz.

Aranma Seviyenizi Hep Düşük Tutun 

Bu oyunda asker sayısı çok fazla olduğu için aranma seviyenizi de hep düşük tutmaya, kılık değiştirmeye çalışın. Yukarıda ifade ettiğim gibi hemen hemen her yerde asker var. Bu durumda ana görevi yaparken zorlanırsınız. Çünkü aranma seviyeniz yüksekken bir asker sizi gördüğünde hemen peşinize takılır ve sizi öldürmeye çalışır. Oyunda yapay zeka biraz daha iyi durumda olduğundan bir asker başınıza üşüşürse çok kısa bir zamanda diğer askerler de size saldırır yani orası tabiri caizse pazar yerine döner. Çünkü devriye gezen ekip çok fazladır. Bu gibi durumlarda oradan ayrılıp kaçışmadan kaçının.

Oku iyi kullanabiliyorsanız çok işe yarıyor. Pek çok düşmanı yanına yaklaşmadan sessizce öldürebiliyorsunuz. Fakat devriye gezen askerler ölü bir asker gördüklerinde şüphelenip etrafı aramaya başlıyorlar bunu da belirteyim.

Sonuç itibariyle bu gibi unsurlara dikkat ederek oyunu oynamanızı öneriyorum. Bu şekilde daha başarılı olursunuz.

 

Cevap bırakın