Baldur’s Gate 3 Yemin Bozan Paladin

 Sevilen video oyunlarından Baldur’s Gate 3’te yemin bozan paladin hakkında bilinmesi gerekenlere yer verecek. Söz konusu gizli alt sınıfa değineceğiz.

Baldur’s Gate 3 video oyunu oynamak istediğinizde ve Paladin olarak oynamayı tercih ettiğinizde karşınıza üç alt sınıf çıkmaktadır. Bunlardan gizli bir adet daha alt sınıf yer almaktadır. Söz konusu alt sınıf Yemin Bozan Paladin olarak isimlendirilmektedir ve hemen açılamamaktadır. Yani Yemin Bozan Paladin sınıfını açmanız için bazı eylemlerde bulunmalısınız.

Oyuna başlarken alt sınıf seçtiğiniz zaman Paladin olduğunuzda bazı yeminler ediyorsunuz. Bunun yanı sıra her alt sınıfın yemin bozabilmek için farklı eylemlerde bulunması gerekmektedir. Bunlardan en belirgini herhangi bir masum insanı öldürmenizdir. Bunun yanı sıra Druid kampında Sazza isimli goblini serbest bırakmak, Mayrina’nın kocasını diriltmek, Druid kampındaki pandirnayı öldürmek, Kaşıntı isimli köpeği öldürmek, Lae’zeli yakalamış olan Tieflingleri öldürmek v.b.’dir.

Oyunda yemin bozduğunuz zaman kısa bir süreliğine debuff kazanmaktasınız. Karakteriniz “Sanki bir şey kaybettim” diyecektir ve savaş bittiği zaman kısa bir sinematikten sonra Yemin Bozan Paladin türü karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkan teklifi kabul ettiğiniz taktirde de artık Yemin Bozan Paladin olarak oynuyor olacaksınız.

Cevap bırakın