Battle Pass Tanımı ve Hakkında Bilgiler

Bu içeriğimizde battle passın ne anlama geldiğine değiniyor, battle pass tanımı hakkında bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Battle Pass terimi İngilizce bir terim olup Türkçe karşılığı Savaş Bileti anlamına gelmektedir. Son zamanlarda video oyunlarında oldukça popüler bir hale gelen oyunu sistemi olan Battle Pass, oyuncuların oyun içi görevleri tamamlayıp ödüller kazanmasına ve bir dizi seviyede ilerleyip kazanacakları ödüllerin çeşitlerinin artmasına imkan sağlamaktadır.

Genelde satın alınabilir bir özellik olan battle pass, özel bir içeriğe erişebilmek veya ek ödülleri kazanabilmek için satın almayı gerektirebilmektedir. Batte Pass, oyunlarda genel olarak önemli kabul edilen bir sistem olup, oyunculara başarı, ilerleme hissini sunmaktadır ve zorlukları battle passtan yararlanarak tamamlayıp ödüller almak oyuncuya başarılı olduğu hissini verebilir ve oyuna para yatırmaya teşvik eder. Para yatırıldığında da oyun firması kazandığından bu iş bu şekilde süregelmeye devam eder. Çünkü oyuncular bu ilerleme hissi olmadığında oyundan sıkılıp başka oyunlara da yönelebilir.

Video oyunu şirketlerine yönelik olarak ek gelir kaynağı sağlamakta olan battle pass, özel ödüller ve içeriklere imkan tanımaktadır. Bu, oyuncuları satın almaya teşvik edip daha çok ek gelir anlamına gelebilir. BattlePass aynı zamanda yeni zorlukları, içerikler ve ödüller ile oyunun tekdüze ilerlemesini engelleyecek olan bir unsur olarak da kabul edilebilir.

Battle Pass kullanılan oyunlara örnek verecek olursak; Fortnite, Warframe, PUBG, Brawl Stars, Smite , Apex Legends, Paladins örneklerini verebiliriz.

Cevap bırakın