Bilgisayarda Bluetooth Açma Yöntemi

Bu yazımızda bilgisayarınızda nasıl Bluetooth teknolojisini aktif hale getirebileceğinize değinmekteyiz . İşte konuya ilişkin detaylar… 

Bluetooth teknolojisi dosya transferleri için oldukça elverişli olup, daha çok mobil cihazlarda kullanılsada Windows ve Mac bilgisayarlarda da kullanabiliyorsunuz. 

Bluetooth teknolojisi ile pek çok cihaza kablosuz olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Bilgisayarların bluetooth sistemleri daha büyük bir alanı kapsamakta olduğu için daha kullanışlı olmaktadır.  

Windows’ta Bluetooth açma yöntemi: 

Bunun için ilk olarak Başlat menüsüne tıklayıp oradan Ayarlar sayfasına girin ve Bluetooth & Cihazlar sayfasına girip Bluetooth yazısının yanında yer almakta olan anahtarı aktif hale getirerek Bluetooth’u açabilmeniz mümkündür. Bluetooth’u kapatmak için aynı anahtarı pasif hale getirebilirsiniz.  

Bilgisayarınızın modeline göre Bluetooth açabilmek için üretici firmaca geliştirilen kısayolu da kullanabilirsiniz. Kısayol için üretici firma ile iletişime geçebilirsiniz.  

MacOS’ta Bluetooth açma yöntemi : 

İlk olarak Denetim Merkezi’nde yer almakta olan Bluetooth simgesine girip Bluetooth’u açıp kapatabilirsiniz. Eğer Bluetooth simgesi çıkmıyor ise Apple simgesine tıklayın ve oradan Sistem Tercihleri sayfasına geçiş yapıp Bluetooth seçeneğine tıklayınız. Sonrasında Bluetooth’u menü çubuğunda göster seçeneğini onaylayınız. Böylece denetim merkezi içerisine bluetooth simgesi de dahil edilecektir. MacOS cihazlarda bluetooth açtığınızda hemen bağlanabileceğiniz bluetooth ağları çıkacak olup, hızla bağlantı kurabilirsiniz. Bluetooth açıldığı zaman otomatik olarak aynı cihazla bağlantı kurulabilecektir.  

Cevap bırakın