Bilgisayardan SMS Gönderme Yöntemi

SMS cep telefonlarının adeta olmazsa olmazı ancak bilgisayarlar üzerinden de kullanabilmek mümkün. Bilgisayar üzerinden nasıl SMS gönderilebileceği konusuna sizler için değiniyoruz.


Bilgisayardan SMS gönderebilmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Ancak bunu yapabilmek için yine bir akıllı telefona ihtiyacınız var.

Yapmanız gereken ilk şey Google Play Store aracılığıyla Google Mesajlar uygulamasını yüklemektir. Bilgisayarınızı açın ve herhangi bir web tarayıcısına girip messages.android.com internet sitesine girin. Bunu yaptıktan sonra akıllı telefonunuza Play Store üzerinden yüklemiş olduğunuz Google Mesajlar uygulamasını açın.

İnternet tarayıcısından açmış olduğunuz messages.android.com adresi üzerinde sağ üst köşede yer alan Messages for Web yazısına tıklayıp açılan ekranda QR Kod tara seçeneğine tıklayarak telefonunuzun kamerasıyla QR Kodu okuyun. QR kod taraması yapmanızın ardından tüm SMS mesajlarınız bilgisayar ekranınızda akmaya başlayacaktır.

Tarama işleminden sonra artık tıpkı telefonunuzda SMS yönettiğiniz gibi bilgisayarınız üzerinden de SMS yönetebilirsiniz.

Eğer çıkış yapmak isterseniz Mesajlar sayfasının sol üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın ve Oturumu Kapat komutunu verin. Görüldüğü üzere son derece pratik ve hızlı bir şekilde telefonunuzdaki SMS mesajlarını bilgisayarınız üzerinden tanımlayıp işlemleri tıpkı telefonunuzdaki gibi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Cevap bırakın