Bir Oyuncunun Koleksiyonunda Bulunması Gereken Video Oyunları

Bu içeriğimizde sıkı bir oyuncunun koleksiyonunda mutlaka bulunması gereken bazı video oyunlarına değineceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Eskiden oyuncular oyunlara fiziksel sürümler halinde erişim sağlıyordu. Günümüzde ise oyunlar artık dijital ortamlardan satın alınıp oynansada hala koleksiyon oluşturmayı seven , bu nedenle kutulu oyun almayı tercih eden oyuncular bulunuyor. Peki kutulu olarak satın alabileceğiniz, koleksiyonunuzda bulunması gereken oyunlar neler? Haydi bir bakalım: 

GTA V 

En sevilen oyunlardan biri olan GTA V, çıkışının üzerinden neredeyse 10 yıl geçecek olmasına rağmen hala popüler kalabilmeyi başaran bir oyun. Oyunlarla neredeyse hiç alakası olmayan birinin bile mutlaka ismini duyduğu GTA serisinin son oyunu olan GTA V, koleksiyonunuzda mutlaka bulunması gereken yapımlardan biridir. 

Mount Blade  

Mount Blade serisinin başlangıç oyunu olan Mount Blade, koleksiyonerlerin vazgeçilmez yapıtlarından biri olup, özellikle minik ve şık kitapçığı ile saklayabileceğiniz değerli oyunlardan biri. Geliştiricisinin Türk menşeine sahip olması da ayrıca gururlandırıcı bir husus olup, Mount Blade serisinin en eski oyunlarının kutulu versiyonlarını edinmenizi öneririz. 

   Uncharted 4: A Thief’s End 

PlayStation için sunulan özel bir oyun olmasına rağmen PC oyuncularının da duyduğu ve çok iyi bildiği bir oyundur.  Gerek grafik kalitesi gerek hikayesi ile öne çıkan oyunlardan biridir. Üçüncü şahıs nişancı kamera açısı ile oynadığınız aksiyon türündeki oyunun bizim açımızdan en özel yanlarından birisi Türkçe dublaj desteğine sahip olmasıdır. 

The Last of Us 

En kaliteli aksiyon ve hayatta kalma temalı oyunlardan biri olup, Hikaye merkezinde insanlığın sonuna getiren bir hastalık işleniyor. Serinin ilk oyununu mutlaka koleksiyonunuza eklemeniz gerektiğini belirtelim.

 

God of War 

Serinin son oyunu olan God of War 2018 yılında çıktı ve ilerleyen süreçte koleksiyon açısından değerli oyunlardan biri olacak. Grafikleri ve oynanış kalitesi açısından da çok iyi bir oyun olan God of War, PlayStation özel oyunları arasında kült yapımlardan biri olarak kabul edilmektedir. 

Red Dead Redemption 

Rockstar Games eliyle gelen oyun vahşi batı temasını işlemekte olup, güçlü grafiklere ve etkileyici bir hikayeye sahiptir. 19. Yüzyıldaki Amerika’ya konuk eden oyun, vahşi batı temalı filmlerden ve oyunlardan hoşlananlar için harika bir deneyim sunuyor. 

The Witcher  

The Witcher serisi oyun dünyasında en sevilen serilerden biri olup, özellikle hikaye açısından çok başarılı bir seri idi. Serinin üç oyunundan birini ve hatta mümkünse üçünü de koleksiyonunuza dahil etmenizi şiddetle öneririz. Aynı zamanda kitap okumayı seviyorsanız The Witcher serisinin kitaplarını da koleksiyonunuza dahil etmeniz çok hoş olacaktır. 

Cevap bırakın