ChatGPT Sohbet Geçmişini Silmeden Gizleme Yöntemi

Yazımızda ChatGPT sohbet geçmişini silmeden nasıl gizleyebileceğinizle ilgili olarak bilmeniz gerekenlere yer veriyoruz.

Sormak istediğiniz her soruya cevap verebilecek nitelikle bir sohbet robotu olan ChatGPT bir OpenAI ürünüdür. Son zamanların en fazla konuşulan yapay zeka araçlarından biridir. ChatGPT size pek çok alanda bilgi verebileceği gibi, bir derdinizi dinleyip sorununuza çözüm bile önerebilmektedir. Bu bağlamda günümüzde kullanıcıların önemli bir danışmanı haline gelen ChatGPT üzerinde sohbet geçmişi kayıtlarından bazı kullanıcılar rahatsız olabilir ve bunların gizli kalmasını istemek en doğal haklarıdır. Ancak direkt olarak sohbetleri silmek yerine sohbet geçmişini gizlemek de uygulanabilecek olan bir yöntemdir.

ChatGPT Sohbetlerini Silmeden Gizleme Yöntemi:

Silmeden gizlemek için uygulanabilecek olan ilk adım arşive almaktır. WhatsApp gibi uygulamalarda da yer almakta olan bu özellik, gizlemeyi mümkün hale getirmektedir.

Bilgisayarınızda arşivlemek için ilk olarak fare imlecinizi arşive almak istediğiniz sohbetin üzerine getiriniz. Ardından Archive anlamına gelen kutu ikonlu butonun üzerine tıklayarak arşive alabilirsiniz.

Telefonunuzda arşivlemek için de ChatGPT mobil uygulamasını çalıştırıp sol üst köşede bulunmakta olan dikey menü simgesine dokununuz ve böylece sohbetleri açınız. Ardından arşivlemek istediğiniz sohbetin üzerine gelip basılı tutunuz ve Archive seçeneğine dokunarak arşivleme işlemini tamamlayınız.

ChatGPT’de Gizlenen Sohbetlere Ulaşma Yöntemi

Yukarıda ChatGPT üzerinde sohbet gizlemeye değindik ve şimdi de gizlemiş olduğunuz, yani arşive aldığınız sohbetlere nasıl erişebileceğinize değinecek olursak;

Bilgisayarda erişim sağlayabilmek adına ilk olarak sol kısımda yer alan dikey menüden profilinizi bulup tıklayınız. Ardından Settings seçeneğine, oradan da Archived Chats seçeneğinin karşısında yer alan Manage butonuna tıklayınız. Böylece arşivlenen sohbetlere bilgisayar üzerinde erişebilirsiniz.

Telefonda erişim sağlayabilmek için de ilk olarak ChatGPT mobil uygulamasını açınız ve sol üst köşede bulunan menü simgesine dokunup sohbetleri açınız. Ardından dikey menüde alt kısımda yer alan profilinize giriniz ve Archived Chats seçeneğine dokununuz. Böylece arşivlenen mesajlar mobil cihazınız üzerinde gözükecektir.

Bu arada ilgili bölümlerde arşivden çıkarmak istediğiniz sohbetin üzerine gelip basılı tutanak ve ardından Unarchive seçeneğine dokunarak arşivden çıkarma işlemini gerçekleştirebileceğinizi de belirtelim.

Cevap bırakın