Chromebook Masaüstünü Özelleştirme yöntemi

Chromebook cihazınızın masaüstü bölümünü nasıl özelleştirebileceğiniz hakkında bilgiler veriyoruz. İşte Chromebook masaüstü hakkında detaylar…

Bilgisayarın masaüstü bölümü kullanıcıların kullanım alışkanlıkları ve istedikleri görsellik bakımından önem arz etmekte olup, Chromebook cihazlarında ekranın altında veya yanında uygulamalarca dizilen raf ismi verilen bir bölüm yer alıyor. Sık kullandığınız uygulamaları hızlı erişim amacıyla bu rafa sabitlemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Chromebook üzerinde uygulama eklemek için ilk olarak ekranın köşesinde bulunan Başlatıcı, sonrasında da Yukarı oku seçiniz. Eklemek istediğiniz uygulamayı bulup uygulama simgesine sağ tıklayınız ve Rafa Sabitle’yi seçiniz.

Uygulama konumunu değiştirmek için taşımak istediğiniz uygulamayı seçerek basılı tutunuz ve yeni bir yere sürükleyip, uygulamayı yeni yerine yerleştirmek üzere bırakınız. Uygulamaları kaldırmak için de kaldırmak istediğiniz uygulamaya sağ tıklayıp Sabitlemeyi Kaldır’ı seçiniz. Web sayfalarını masaüstüne sabitlemek için ise Web sayfasını Chrome üzerinde açınız ve Diğer’e, sonrasında Diğer Araçlar’a, sonrasında da Kısayol Oluştur’a giriniz. Kısayol simgesinin üzerine sağ tıklama yapıp Rafa Sabitle seçeneğini seçiniz. Uygulama satırını taşımak için de rafa sağ tıklayınız ve raf konumunun üzerine gelerek rafı taşımak istediğiniz yeri seçiniz.

Cevap bırakın