Chromebook’a Android Uygulama Yükleme Yöntemi

Bu içeriğimizde Chromebook’a Android uygulama yükleme işleminin nasıl yapılabileceğiyle ilgili olarak bilgiler vereceğiz. İşte detaylar…

Google Play Store uygulaması aracılığıyla Chromebook’a Android uygulamalarını indirip kurmak mümkün olup, Play Store şu an sadece belirli Chromebook cihazlarınca kullanılabilmektedir. Chromebook cihazında Android uygulamalarını kullanabilmek için Chrome OS sürümünün güncel olması gerekir.

Google, Google Play mağazasında desteklenen Chromebook yazılım sürümlerini kademeli olarak paylaşmakta olup, şu an Chrome OS 53 ve sonraki sürüme sahip olan Chromebook cihazınız var ise Play Store uygulaması ile Android uygulamanızı Chromebook cihazınıza indirebilirsiniz.

Chromebook cihazınıza Android uygulama yüklemek için ilk olarak Play Store uygulamasını edinmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar bölümüne girip Google Play Store bölümünde “Chromebook’unuza Google Play’den uygulama ve oyun yükleyin”in yanındaki Etkinleştir’i seçmelisiniz. Eğer bu seçenek çıkmıyor ise Chromebook cihazınız Android uygulamalarını çalıştıramaz.

Eğer ilk adımı başarılı bir şekilde geçtiyseniz  cihazınızda Play Store’u açınız veya web tarayıcınız üzerinden Play Store internet sitesine girip içerik araması yapınız. Bir öğe seçerek Yükle’yi seçiniz. İşlemi tamamlayıp içeriği almak için de ekranda çıkan talimatları uygulayarak Chromebook cihazınızda Android uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın