Daha İyi PUBG Oynamak İçin Tavsiyeler

Bu yazımızda PUBG oyununda daha başarılı olabilmek için uygulayabileceğiniz bazı hamlelere değiniyor, daha iyi PUBG oynamak için tavsiyeler veriyoruz.

PUBG oyununda başarının en önemli faktörü bol alıştırma yapmaktır. PUBG oyununda isabetli atışlar yapabilmek için sıklıkla antrenman yaparak sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Oyunda çatışmalarda hayatta kalabilmek için dürbünlü ve dürbünsüz nişan alıştırması yapabilirsiniz. Oyunda gözünüz daima mini haritada olmalıdır ve böylece bir sonraki çemberin nerede olacağını tahmin etmeniz gerekir. Oyunda takımınıza dikkat etmeniz de önemlidir. Bir takımla oynuyor iseniz en iyi şekilde iletişim kurmalısınız.

PUBG’de araçlar hızlıca mesafe kaydetmek için çok avantajlıdır ancak aynı zamanda çok gürültü çıkararak dikkat çekmenize neden olacaklardır. Dolayısıyla aracı sadece hızlı bir kaçı seçeneği olarak görmelisiniz.

PUBG’ye ilk başladığınız zaman mutlaka silah ve eklentiler bulmaya çalışarak işe başlamalısınız ve bunun için çok bilindik yerlerden ziyade envanter veren ancak pek bilinmeyen yerler bulmaya çalışmalısınız.

Oyunda çember ufalmaya başladığı zaman merkez yerine kenar kısımlarına gitmek daha mantıklı olacaktır çünkü koruma ve gelen oyuncuları daha iyi görme gibi bir imkanınız olur. Oyunda düşmanlar ve takımınız için önemli olan diğer noktaların yerini işaretleyebilmek için ping özelliğinden yararlanmanızı öneririz. Mesela bir dövüş sizin lehinize gitmemekte iken yeniden konumlanmaktan ve ayrılmaktan korkmamanız da isabetli olacaktır.

PUBG yapımında eklentileri, iyileştirici ögeleri ve silahları kolay erişilebilir yuvalarda bulundurmanız isabetli olacaktır. İhtiyacınız olmayan ögeleri de bırakmayı düşünmelisiniz. Oyundaki her silahın kendi geri tepme tipinin olduğunu, silah kullanırken bunları analiz etmeniz gerektiğini de belirtelim. Ateş ederken farenizi aşağıya doğru çekip geri tepmeyi en aza indirmeye çalışabilirsiniz.

Oyun içerisinde ayak seslerini dinlemek ve ayak seslerinin farkında olarak oynamak da önemlidir. Bir sesin nerden geldiğine dikkat kesilip rakibinizden önce hamle yapabilirsiniz.

Cevap bırakın