Detroit: Become Human Oyununa Çok Büyük Bir Bütçe Ayrıldı

Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan, merakla beklenenen oyunlardan Detroit: Become Human için büyük bir bütçenin gözden çıkarıldığı ortaya çıktı. Quantic Dream oyun için kesenin ağzını açtı.

Özellikle üst seviye oyunlar için çok büyük yatırımlar yapıldığına şahit oluyoruz. Fransa’nın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Quantic Dream de yatırım konusunda kesenin ağzını açan firmalardan olduğunu bir kez daha gösterdi. Şirketin yeni oyunu için büyük bir bütçe ayırdığı ortaya çıktı.

Detroit:Become Human oyununu çok önemseyen Quantic Dream, oyun için 30 Milyon Euro’yu gözden çıkardı. Şirket, harcayacağı 30 Milyon Euro ile oyun dünyasında hafızalardan silinmeyecek bir oyun ortaya koymak istiyor. Ancak bunun için oldukça meşakatli bir yolun olduğu da bilinen bir gerçek.

30 Milyon Euro rakamının pazarlama giderlerine dahil olmadığını belirtelim. Haliyle Quantic Dream, pazarlama giderleri de hesaba katıldığında oyuna çok daha yüksek bir para harcayacak. Bunun dönüşünü alabilmek için de oyunu ona göre bir fiyatlandırma ile satışa çıkaracak.

Detrout: Become Human, yayımlanan bazı görseller ele alınacak olursa grafiksel açıdan beklentileri karşılayabilecek. Ancak tabii oynanış kısmı da oldukça önemli. Oyun için yapılacak olan ilk incelemeler ve eleştiriler mali dönüş tablosuna da etki edecektir. Bu yüzden Quantic Dream sınavına iyi hazırlanmak zorunda. Zira günümüzde birbirinden güzel pek çok AAA sınıfı oyun var.

 

Cevap bırakın