Dizüstü Bilgisayarı Kablosuz Hotspot Olarak Kullanma Yöntemi

Dizüstü bilgisayarınızı kablosuz hotspot olarak kullanabilirsiniz. Hazırladığımız yeni makalede bunun nasıl yapıldığını anlatıyor, konu ile ilgili detaylı bilgiler veriyoruz.

Sahip olduğumuz dizüstü bilgisayarlarımızın en büyük avantajı istediğimiz konumda kullanabilmemiz. Hatta onlar kablosuz hotspot görevi dahi görebiliyorlar. Böylece internetten daha verimli bir şekilde yararlanabiliyoruz.

İlk olarak bu iş için bize bir yardımcı uygulama gerekiyor. Popüler olan ve eskiye dayanan Virtual Router‘ı kullanabilirsiniz.  Virtual Router’ı indirip çalıştırın.

adınızı soran pencereye istediğiniz ağ adını atayabilirsiniz. Ardından parola oluşturma ekranı gelir. Parola kutusuna sağlam bir parola yazmanızı öneririm. Eğer ağı herkese açık hale çevirmek istiyorsanız parola kısmına herhangi bir şey yazmayıp devam edin.

Ardından dışarıya vermek istediğiniz bağlantının türünü seçmeniz istenecektir. Bu seçimi kendi isteğiniz doğrultusunda yani kendinize göre yapıp devam edin.

Artık kurulum başlayacaktır. Kurulumun sona ermesinden sonra Start Virtual Router butonuna tıklayınız. Virtual Router Started yazısını görürseniz bu ağınızın etkin hale geldiğinin habercisidir.

Ağınız artık aramalarda gözükecek, bağlanılabilir olacaktır. Eğer ağınızı kimlerin kullandığını görmek istiyorsanız da yapmanız gereken şey Peers Connected bağlantısına tıklamaktır.

Cevap bırakın