E-Devlet Kullanarak İcra Sorgulaması Yapma Yöntemi

Bu yazımızda e-devlet kullanarak icra sorgulamasını nasıl yapabileceğinizle alakalı olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Günümüzde resmi pek çok işlem internet sayesinde yapılabilmekte olup, e-devlet platformu kullanıcılar için bu bağlamda büyük kolaylıklar sunuyor. Hem resmi internet sitesi hem de mobil uygulaması bulunan e-devlet üzerinden icra sorgulamaları işlemleri de yapılabiliyor.

2008 yılında vatandaşların kullanımına sunulan e-devlet zaman içerisinde epey gelişerek verilerin elektronik ortamda güvenilir ve kesintisiz olarak sunulmasına imkan sağladı. E-devlet üzerinde vatandaşlara pek çok hizmet sunulmakta olup icra dosya sorgulama da bunlardan biridir. E-devlet üzerinden kısa sürede icra sorgulaması yaparak hakkınızda açılan bir icra dosyası olup olmadığını veya müdahil olduğunuz herhangi bir icra dosyası olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

e-devlet icra sorgulama işlemi kolayca yapılabiliyor ancak bunun için ilk olarak e-devlet hesabınızın bulunması gerekiyor. Bunun için de e-devlet şifresinin ve TC kimlik numarasının bilinmesi gerekiyor. E-devlet şifrenizi PTT şubelerinden öğrenebiliyorsunuz. E-devlet giriş bilgilerinizi edindikten sonra işleme geçebilirsiniz.

e-devlet icra sorgulaması yapma yöntemi

İlk olarak e-devlet web sayfasını açınız ve sağ üst köşede bulunmakta olan Giriş Yap butonuna tıklayınız. Sonrasında TC Kimlik No ve şifre yazarak giriş yapınız. Ardından hizmetlerin ve arama sekmesinin olduğu sayfa çıkacak olup arama bölümüne İcra Dosyası Sorgulama yazarak karşınıza çıkan seçeneğe tıklayınız. Ardından hakkınızda açılan bir icra dosyası var ise çıkacaktır.

Cevap bırakın