E-Devlet’te Borcu Yoktur Yazısı Alma İşlemi

Bu içeriğimizde e-devlet platformunda nasıl borcu yoktur yazısı alınabileceğine dair bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Ülkemizde e-devlet aracılığıyla yapılabilen işlerin sayısı giderek artıyor ve bu sayede dijital dönüşüm hızla sürüyor. E-devlet üzerinden pek çok evrak işleri kolaylıkla yapılabilmekte olup, böylece çoğu iş için artık devlet kurumlarına fiziki olarak gitmek veya müracaatta bulunmaya gerek olmuyor.

E-devlet üzerinden Borcu Yoktur yazısı alınarak platform üzerinden işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Bunun için ilk olarak e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmekte olup, giriş yapabilmeniz için e-devlet şifrenizi almanız gerekiyor. Şifreniz ve TC numaranızla beraber sisteme giriş yapabiliyorsunuz.

E-Devlet platformuna giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Borç durum yazısı talep girişi” yazmanız gerekmekte olup, ardından gerçek ya da tüzel kişi, hangisi için belge alacaksanız onu işaretlemeniz gerekiyor. Sonrasında çıkan ekranda mevcut bir talebiniz olmadığından sağ üst köşede yer almakta olan yeni talep oluşturma seçeneğini işaretleyiniz. Sonrasında dilekçeyi vereceğiniz kurumu, yazının talep nedenini ve hazırlanacağı tarihi de seçmelisiniz.

Bu işlemi uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekmektedir çünkü sistem borcu yoktur yazısını hemen teslim etmemekte. Gerekli kontrollerin uygulanabilmesi için bir süre bekletiyor.

Cevap bırakın