e-Nabız Sisteminde Aile Hekimi Değişikliği Yapma Metodu

Yeni yazımızda Sağlık Bakanlığı’nın e-Nabız sisteminde aile hekimi değişikliğini nasıl yapabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

e-Nabız sistemi üzerinden aile hekimi değişikliği yapılabilmektedir. Böylece sağlık ocağı olarak bilinen, resmi ismiyle aile sağlığı merkezlerinde görevli olan aile hekiminizin kim olacağını belirleyebiliyorsunuz. Aile hekiminiz oturduğunuz yere göre belirlenmekte olup, eğer aile hekiminizden memnun değilseniz aile sağlığı merkezini ve aile hekimini değiştirebiliyorsunuz. Bu hamle en çok adres değişikliği yani taşınma durumunda uygulanıyor.

Aile hekimi nasıl değiştirilir?

Aile hekimi değişikliğini yapabilmek için uzun dilekçeler yazmak yerine e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemini kullanabiliyorsunuz. Bunun için  e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi internet sitesini açınız. Söz konusu internet sitesinin ismi enabiz.gov.tr olup, mobil internet tarayıcınızdan veya bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz. Sonrasında e-Nabız hesabınıza giriş yapınız. Bu hususta karşınıza farklı oturum açma seçenekleri çıkacak olup size uygun olanı seçiniz.

 Ardından profil bilgilerinizi göstermekte olan sütun aracılığıyla Aile Hekimini Değiştir yazısına tıklayınız. Sonrasında konum bilgilerinizi giriniz ve Değişiklik gerekçenizi de belirtiniz. Bunun sonrasında aile sağlığı merkezini seçiniz ve yeni aile hekiminizi seçiniz. Sonrasında en alt kısımda yer alan Aile Hekimini Değiştir yazılı butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

Cevap bırakın