e-Devlet Üzerinde Nöbetçi Eczane Bulma

Artık e-Devlet sistemi üzerinde nöbetçi eczane bulabilirsiniz. Yeni yazımızda bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Gelişen teknoloji ve internet dünyası sayesinde artık hemen hemen her işi internet üzerinden kolayca yapabilmek mümkün hale gelmiştir. E-devlet sistemi de bunu sağlayan önemli internet platformlarımız arasındadır. Devletin resmi bir internet sitesi olan turkiye.gov.tr üzerinde pek çok işlem basitçe yapılabilmektedir.

Günümüzde insanlar ödemelerini e-devlet üzerinden takip edip gerçekleştirebilmekte, başvuru durumlarını öğrenebilmekte ve daha pek çok hizmete ulaşabilmektedir. Son günlerde üzerinde çalışılan bir diğer özellik de e-devlet üzerinden nöbetçi eczane bulmak idi ve platform üzerinde nöbetçi eczane bulmak mümkün hale geldi. Aktif edilen nöbetçi eczane bulma hizmeti sayesinde e-devlet üzerinde nöbetçi eczanenizi tespit edebilirsiniz.

e-devlet ile nasıl nöbetçi eczane bulurum?

e-Devlet üzerinden nöbetçi eczane bulabilmek için ilk olarak ilgili sayfaya erişim sağlamalısınız. Söz konusu sayfa Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti sayfası olup, e-devlet sistemine dahil edilen bir sayfadır. İlgili sayfaya ulaşabilmek için turkiye.gov.tr internet sitesine girip arama bölümüne “Nöbetçi eczane sorgulama” şeklinde yazmalısınız ve çıkan ilgili sayfada ilk seçimi bölümüne gelip, hangi ilde nöbetçi eczaneye ihtiyacınız varsa o ili seçiniz. İl seçimi yapmanızın ardından bu kez alt kısımda yer almakta olan nöbet tarihi bölümünden nöbet tarihini seçiniz. Sonrasında hem adresler hem de harita görüntüleri ile seçtiğiniz yerde nöbetçi eczaneler detaylı olarak çıkmaya başlayacaktır. Böylece dilediğiniz eczaneyi bulabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın