En İyi Battle Royale Oyunları

Oyun dünyasında son yıllarda hayli popüler hale gelen battle royale akımı dahilindeki en iyi video oyunlarının hangileri olduğuyla ilgili bilgilere yer vereceğiz.

Mobil cihazlar için geliştirilen çevrimiçi oyunlarda en yaygın olarak oynanan oyunların battle royale yapımları olduğu biliniyor. Battle royale oyunlarına oyuncular tarafından büyük bir ilgi gösteriliyor. Peki en iyi battle royale oyunları hangileri dersiniz?

PUBG

Tam ismi Playerunknown’s Battlegrounds olan PUBG video oyunu, Battle Royale türündeki en iyi oyunlardan biri olarak biliniyor. Son zamanlarda hemen hemen herkesin ismini duyduğu video oyunu en aktif çevrimiçi oyuncuya sahip online oyun olarak öne çıkmaktadır. Gerçekçi grafiklere ve etkileyici bir oynanış sistemine sahip olan PUBG oyunu, şu an Battle Royale akımında en önce akla gelen oyunlardan biri olarak öne çıkmaktadır. PUBG oyunu hem konsollar hem PC hem de akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Günde 100 milyon civarı kişi PUBG oynamaktadır.

Fortnite

En iyi battle royale oyunlarından biri olup, 2017 yılında çıkmıştır ve günümüzde hala ilgi gören bir battle royale oyunudur. Dört ana oyun moduna sahip olan video oyununda katılan toplam oyuncu sayısı 100 olabilmekte ve oyuncular en sona kalmak için birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içerisine girmektedir. Bir oyuncu oyunda tek başına veya maksimum 4 kişilik bir takım halinde oynayabilmektedir. Fortinte oyununun en önemli özelliği bir adet kazmanızın olması ve bununla materyal elde ederek yapılar ortaya çıkarabilmenizdir. Oyun içerisinde merdivenler, duvarlar v.b. inşa edebilmeniz mümkündür.

Apex Legends

Oyunda 20 adet üç kişilik manga veya 30 adet iki kişilik manganın diğer oyuncuları yenmek için mücadelesi konu edinilmektedir. Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Electorinc Arts tarafından yayımlanmış olan video oyunu ücretsiz olarak oynayabileceğiniz battle royale yapımları arasında yer almaktadır. Oyunda son ana kadar hayatta kalan takım oyunu kazanmaktadır ve cross platform ismi verilen farklı platformların birbiriyle mücadele edebileceği özellikleri bulunmaktadır.

Cevap bırakın