PUBG Ctrl Çalışmama Problemini Giderme Rehberi

Bu içeriğimizde Gameloop üzerinden PUBG oynayanlar için CTRL tuşunun çalışmaması durumunda uygulanabilecek olan çözüm yönteminden bahsediyoruz. İşte detaylar…

Gameloop günümüzde bilgisayarda PUBG Mobile oynamakta olanların adeta vazgeçilmez adresi olup, Gameloop aynı zamanda Tencent Gaming Buddy olarak da bilinmektedir ve bir emülatördür.

Gameloop, Android oyunlara yönelik olarak yapılan bir emülatör olup oldukça başarılı bir performans sunabilmektedir. Yine de Gameloop PUBG CTRL probleminin yangın görülen bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

PUBG satın almak istemeyen oyuncular Gameloop üzerinden PUBG mobile oynayabilmekte ancak Ctrl sorunu can sıkıcı bir hal aldı ve bu sorunun çözümü için uygulayabileceğiniz bazı adımlar bulunuyor.

PUBG Mobile CTRL Sorunu Çözümü:

İlk olarak Gameloop’u açınız ve ardından PUBG Mobile’ı çalıştırınız. Ayarlar > Kontroller > Özelleştir bölümüne gidiniz. Sıfırla ve Kaydet’e tıklayıp özelleştirmeler menüsünden çıkınız.

Yukarıdaki adımları uygulama uyguladıktan sonra F11’e basınız. Gameloop’ıun sağ kısmındaki panelden Klavye seçeneğini bulunuz ve tıklayınız.  Eşlenen tuşların kilidi açılacak olup ekran çözünürlüğü ve tuş eşleme modunun aynı olduğundan emin olduktan sonra Sıfırla’ya basıp kaydediniz.

Sağ üstteki Ayarlar düğmesine tıklayıp iki kez Önbelleği Temizle’yi tıklayınız. Gameloop’u yeniden başlatınız ve PUBG Mobile’ı çalıştırınız. İstendiğinde ilk olarak yüksek çözünürlüklü doku paketinin seçimini yapabilirsiniz. Bir kez daha PUBG Mobile ayarlarına girerek kontrollere ve özelleştirmelere gidip sıfırlama yapınız. Böylece Gameloop PUBG CTRL çalışmama problemini çözebilirsiniz.

Cevap bırakın