PUBG’de FPS Arttırma Yöntemleri

Yeni içeriğimizde PUBG’de nasıl FPS artırılabileceği hususuna detaylı olarak değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Popüler oyunlardan PUBG hem PC’de hem telefonlarda yaygın olarak kullanılıyor. Tamamen rekabetçi yapıda bir battle royale oyunu olan PUBG’de daha başarılı olabilmek için sistemin hızlı çalışması epey önem arz ediyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda FPS değerini düşük aldığınız taktirde oyun daha yavaş çalışacak ve reflekslerinizi zamanında algılayamayacaktır. Bu nedenle başarı şansınız da büyük oranda azalacaktır. Bu sebeple şimdi bahsedeceğimiz PUBG FPS artırma yöntemlerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

PUBG üzerinde daha yüksek FPS alabilmek için başlangıç ayarlarını gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için Steam uygulaması içerisinden PUBG programının üzerine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine girin. Açılan bölümde pencerenin alt kısmında yer alan Başlatma Seçeneklerini Değiştirin seçeneğine tıklayınız. Sonrasında metin doldurma yerine şu kodları yazıp Tamama tıklayarak işlemi bitirin : -USEALLAVAILABLECORES -nomansky -mat_antialias 0 -malloc=system +mat_antialias 0 window -sm4

Gereksiz dosyaların temizlenmesi

Bir oyundan daha fazla performans alabilmek için bilgisayarınızda yer alan gereksiz dosyaları temizlemenizi tavsiye ediyoruz.Bunun için klavyenizden Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak Çalıştır penceresini açın ve ardından kutucuğa prefetch yazıp Entera tıklayın. Açılan klasördeki dosyaları silip Çalıştır penceresini bir kez daha açıp %temp% yazarak Entera basın ve sonrasında açılan klasörde yer alan tüm dosyaları silin.

Güç seçeneklerini düzenleme

Güç ayarlamaları için Çalıştır penceresini açıp açılan bölümden kutucuğa powercfg.cpl yazıp Entera basınız ve pencerenin alt kısmında yer alan Ek planları göster/gizle kısmı kapalıysa üstüne tıklayıp açıp Yüksek Performans seçeneğini işaretleyip onaylayın. Böylece bilgisayarınız fazla şarj tüketme endişesi duymadan tamamen fazla performans odaklı olarak çalışacaktır.

Sürücü güncellemeleri

Bilgisayarınız için sürücü güncellemelerini uygulayarak ekipmanlarınızın sürekli olarak güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle grafik kartı güncellemeleri yaparak performansı yüzde 30’a kadar atrtırabilmeniz mümkündür. Grafik kartı güncellemelerini uygulamalak için resmi uygulaması aracılığıyla denetleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın