Facebook Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi

Facebook üzerinde yapmış olduğunuz aramalar kayıt altında tutulur. Bu içeriğimizde yaptığınız aramaların kayıtlarını nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

İlk olarak profilinize tıklayın. Profilimizi görüntüledikten sonra sağ üst bölümde, kapak fotoğrafımızın ise sağ alt kısmında bulunan Hareketler Dökümünü Gör isimli butona tıklayın. Buradan sol orta kısımda alt alta yazılı olan Fotoğraflar – Beğenenler- Yorumlar yazısının altındaki Daha Fazla yazısına tıklayın.  Ardından da Ara yazısını bulup tıklayın.

Tıkladığınızda açılan ekranda Facebook üzerinde şu ana kadar yapmış olduğunuz  aramaların tüm kaydını göreceksiniz. Eğer örneğin bir kişinin ismini ve soyadını arattıysanız ve silmek istiyorsanız o kişinin hizasında bulunan kilit butonunun yanındaki yuvarlak butona tıklayın ve açılan bölümden sil yazısına tıklayın. Bunu yaptığınızda  o kişi ile ilgili yapmış olduğunuz arama kalıcı olarak Facebook arama geçmişinizden kaldırılacaktır.

Arama Geçmişini Tamamen Temizlemenin Bir Yolu Yok Mu?

Eğer arama geçmişinizi tamamen kaldırmak, tek tek uğraşmak istemiyorsanız aynı sayfada yukarıda bulunan Arama Kayıtlarını Sil yazısına tıklayın. Bu yazıya tıkladığınızda sistem size tüm arama kayıtlarını silmeyi onaylayıp onaylamadığınızı soracaktır. Onayladığınızda da arama geçmişiniz kalıcı olarak silinecektir.

Cevap bırakın