Farklı Tasarımıyla Dikkat Çeken Ergonomik Mouse Cihazları

Bu içeriğimizde farklı tasarım yapısı ile dikkat çeken ergonomik Mouse cihazlarına değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Mouse cihazları zaman içerisinde kendi içerisinde kategorilere ayrıldı. Bu durum kullanıcı alışkanlıklarına ve tercihlerine göre zamanla meydana geldi. Günümüzde oldukça ergonomik pek çok Mouse modeli bulunuyor. Bu içeriğimizde ergonomik mouse modellerini liste halinde sizler için paylaşıyoruz.  

Bir kullanıcının mouse seçerken el yapısına uygun ürünler tercih etmesi gerekiyor. Böylece iyi bir deneyim elde etmesi mümkün oluyor. Mouse cihazları bilek sağlığına da doğrudan etki ediyor. Aynı zamanda kablolu, kablosuz Mouse cihazları olarak da bir ayrım bulunmakta olup, kullanıcının bu noktada ihtiyacına uygun tercih yapması gerekiyor. 

Ergonomik Yapısıyla Dikkat Çeken Farklı Mouse Ürünleri : 

Microsoft Sculpt 

Dikey tasarıma sahip alternatifler arasında yer almakta olup, Microsoft tarafından sunulan, doğal bilek pozisyonunu korumayı amaçlayan bir modeldir. Oval bir yapısı bulunmakta olup ergonomi odaklı bir tasarıma sahiptir. Üzerinde bir adet kısayol tuşu bulunmakta olup böylece tuşa atadığınız komut size pratiklik kazandırıyor. Cihaz tam şarj ettiğiniz taktirde 12 ay boyunca kullanım sağlıyor. 

Logitech MX Ergo 

Lazer optik okuyucu yerine hareket topuna sahip olan Mouse, böylece üç boyutlu düzlemde çalışan kullanıcılar için son derece kullanışlı bir ürün olarak öne çıkıyor. 20 – 0 derece arasında dikey açı ile hareket eden ürün böylece bilekle uygun şekilde de kullanılabilmekte olup, ürünü tam olarak şarj ettiğiniz taktirde 4 ay boyunca kullanabiliyorsunuz. 1 dakika boyunca şarj ettiğiniz taktirde de 1 günü rahatlıkla çıkarıyor. Bu bağlamda hızlı şarj destekli de bir ürün olduğunu belirtebiliriz. 

Trust 23507 Verro Ergo 

Tasarım olarak dikey bir yapıya sahip olan Mouse, ergonomik Mouse modellerinden biridir. Mouse cihazına fazla para harcamak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek olan fare 60 derecelik dikey açıya sahiptir.  

Cevap bırakın