Ferrari’nin En Yenisi Portofino!

Ferrari markası başlı başına bir tutkudur. İnsanların, lotodan çıkan paraları ile kurulan hayalleri arasında daimi yerini koruyan bir efsanedir. Modellerini genellikle İtalya’da bulunan yerlerden alan Ferrari, bu geleneğini devam ettirdi. Efsane marka giriş seviyesinde yeni bir model çıkardı: Ferrari Portofino!

Ferrari, Portofino modelini dünyanın en büyük araç fuarlarından olan Frankfurt Otomobil fuarında eylül ayında tüm otomobil severlere tanıtacak.

Daha Keskin Hatlar, Yenilikçi İç Mekan

Ferrari, Portofino modelinde daha keskin ve sert hatlar çizerek tasarım anlayışını değiştirdiğini gösteriyor. Üstü açılabilen, metal tavanlı Portofino, şirketin yaptığı açıklamalarda modelin iç tasarımına ekstradan fazla zaman ayırdıklarını söyledi. F12 modelinde opsiyonel olarak sunulan yolcu için hazırlanmış ekran, bu modelde de karşımıza çıkmakta. Aynı zamanda tamamen yenilenen klima kontrol butonları ve direksiyon da dikkat çekiyor.

 

Aynı Motor, Yeni Model

Ferrari’nin kendi internet sitesinden yaptığı açıklama tüm otomobil severleri heyecanlandıran cinstendi. 23 Ağustos 2017 tarihinde yazılan haberde, Portofino isimli yeni bir model çıkaracağını açıklayan Ferrari, yeni modelde 592 beygir güç üreten V8 motor geleneğini devam ettireceğini kaydetti. V8 motor daha önce de Ferrari California T’de kullanılmıştı.

Aerodinamik ve tasarım ekibinin birlikte sıkı çalışması sonucunda ortaya çıkan Portofino, California T’den 5 km/s daha hızlı. 0-100 hızlanması 3,5 saniye olan efsanenin son hızı ise 320 km/h. Aynı zamanda 760Nm torka sahip motor, maksimum ivmelenmesini 3250 – 5250 devir arasında veriyor.

Yenilenen Sistemler Mevcut

Birçok otomobil firması, daha çok verim elde etmek amacıyla AR-GE çalışmalarına her sene devasa bütçeler ayırıyor. Ferrari’de bu çalışmalarının sonucunda Portofino modelinin dinamiklerini elden geçirmiş ve araç dinamiklerine yeni teknolojiler katmıştır. İlk kez bu modelde, üçüncü jenerasyon elektronik arka diferansiyeli F1-Trac ile entegre etmiş. Aynı zamanda ilk kez Portofino, EPS’yi (Elektrik Destekli Direksiyon) donanımına katan ilk GT modeli.

Yeni modelin fiyatı ile ilgili bilgi ise henüz paylaşılmadı.

Cevap bırakın