Galaxy A5 (2017) Android Nougat Güncellemeleri Yayında

Samsung, yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor olsa da mevcut serilerin yazılımsal güncellemeleri de devam ediyor. Hala Samsung desteğinin bu modeller için kesilmediğini görüyoruz. Markanın desteği kesilmeyen akıllı telefon modellerinden birisi de Galaxy A5 (2017) akıllı telefonları. Zaten bu sene içerisinde gelen modellerden biri olması serinin bir süre daha yazılım desteği alacağını da göstermekte. Fakat soru işareti olan kısım yeni akıllı telefonların orta segment modelleri olmasıydı. Kullanıcıların bu endişesini de ortadan kaldıran teknoloji devi, şimdi ise Galaxy A5 (2017) Android Nougat güncellemesini yayınlandı.

Galaxy A5 (2017) Android Nougat Ne Zaman Tamamlanacak?

Daha önce A7 modeli için aynı stratejiyi izleyen markanın Galaxy A5 (2017) Android Nougat güncellemesinde de yine aynı yolu izlediğini göreceğiz. Çift ekran, geliştirilmiş Samsugn uygulamaları, Sürekli açık ekran güncellemeleri ve tüm Android Nougat özelliklerini alan akıllı telefonların, güncellemelerinin yayınlandığını fakat yine bölge kısıtlaması olduğunu da ekleyelim. Yani güncelleme Galaxy A5 (2017) Android Nougat olarak bir anda verilmedi. Öncelikle Rusya’dan güncellemelerin başladığı belirtiliyor. Galaxy A5 (2017) Android Nougat güncellemesinin Avrupa pazarına giriş yapmasıysa biraz zaman alacak.

Galaxy A5 (2017) Android Nougat

Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde yeni güncellemenin Avrupa pazarında da yerini aldığını göreceğiz. Şu an için güncellemelerin ülkemizde ne zaman geleceği konusunda ise ne yazık ki yeterli derecede bilgi elde edebilmiş değiliz. 1.3 GB gibi oldukça yüksek bir boyuta sahip olan akıllı telefonların güncellemesinin ülkemizde yayınlanmasının muhtemelen biraz daha zaman aldığını göreceğiz. Avrupa pazarında yayınlandıktan sonra yeni güncellemenin ülkemizde yayınlanmasının da 1-2 ay gibi bir süre alması beklenebilir.

Galaxy A5 (2017) Android Nougat güncellemesiyle beraber tüm yeni sürüm özelliklerini en iyi şekilde kullanmaya başlayacağız. Bunun dışında güncellemenin ülkemizde yayına geçeceği tarihi için yeni bir bilgi elde edilecek olursa, doğrudan bilgileri sitemizden paylaşacağız. Şimdilik elde ettiğimiz detaylar Samsung’un açıklamalarıyla sınırlı olarak kaldı. Güncellemenin performansı ne kadar etkileyeceğini de göreceğiz.

Cevap bırakın