Garip Bir Açık Dünyası Olan 5 Video Oyunu

Yeni içeriğimizde farklı bir havaya sahip olan 5 açık dünya tarzındaki video oyununa değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Açık dünya oyunları video oyunu kategorisinde büyük öneme sahip olup, açık dünyada dolaşmak, yan görevler yapmak, keşifler yapmak gibi eylemler sunuyor.

Özellikle bazı açık dünya temalı oyunlar sahip oldukları ögelerle dikkat çekmekte olup, sahip oldukları farklı atmosfer ile dikkatleri üzerlerine çeker. Yeni yazımızda o enteresan oyunlardan 5’ine sizler için değiniyoruz.

Garip Açık Dünya Oyunları

Dead Rising 4

Kaotiklik seviyesini daha da yukarıya çeken serinin dördüncü oyununda balık fırlatan silahlar, elektrikli baltalar gibi pek çok ilginç aleti kullanabiliyorsunuz. Zombi meraklıları için farklı bir evren sunan oyunda zombi öldürme hususunda oyuncak ayılar ile katliam yapmak gibi ilginçlikler de bulunuyor. Bu bağlamda absürt açık dünya oyunlarından biri olarak hizmet gösteriyor.

Brutal Legend

Fantastik bir dünyası bulunan oyunda Jack Black tarafından seslendirilen , gitar çalan bir ana karakterle oynuyorsunuz. İnsanlığı çeşitli karanlık güçlerden koruyabilmek için çabaladığınız oyunda, Eddie Riggs rolünde oynuyorsunuz. Özelleştirilebilir arabaya sahip olan karakterimiz ile etrafta dolaşarak kendi ekibimizi de komuta edebiliyoruz.

Super Mario Odyssey

Dünyanın en meşhur oyunlarından biri olan Super Mario’nun Super Mario Odyssey oyunu açık dünya türünde olup, oyunun içerisinde soyut olmayan çok az şey bulunuyor. Mario’nun dokunduğu her düşmanı kontrol etmesine izin veren ilginç şapkası, tuhaf kötü adamlar, 3D dünyadan 2D dünyaya geçiş gibi pek çok fonksiyon var.

We Happy Few

Hayatta kalma oyunlarına yapılan ilginç bir yorum olan We Happy Few oyununda fantezi diyarında tuhaf bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Distopik hikayeleri harmanlayıp karşımıza çıkan oyunda savaşın parçaladığı İngiltere’de hayatta kalmaya ve yetkililerden kaçmaya çalışan bir anti kahramanın rolünü üstleniyorsunuz.

Bum Simualtor

Sandbox oyunu olan Bum Simulator aslında oyuncuları rahatsız edecek fonksiyonlara sahip.  Çünkü zamanın çoğunu insanlara şişe atarak, mülkleri tahrip ederek geçiriyorsunuz. Bu da oyunun çocuklar için uygun olmadığını gösteriyor.

Cevap bırakın