Gmail’de Fazla Yer Kaplayan Dosyaları Tespit Etme Yöntemi

En yaygın mail uygulamalarından Gmail içerisinde en fazla yer kaplayan dosyaları nasıl tespit edebileceğinize değineceğiz. İşte detaylar…

Dünya üzerinde mail uygulamaları arasında en yaygın servislerden biri olan Gmail, hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor.

Google Drive tarafından kullanıcılara 15 GB ücretsiz alan sunuluyor. Bu alan büyük boyutlu maillerin filtrelenmesini ve böylece temizlenmesini sağlayabiliyor. Ancak bu kapasite yetmediği zaman ek paketler kullanmak gerekiyor. Bu gibi durumlarda Gmail’de eski tarihli ve büyük boyutlu, artık işinize yaramayan ek dosyalarını temizlemek size büyük bir ferahlama sağlayabilir.

Eski tarihli büyük boyutlu dosyaları temizlemek için yapmanız gerekenler bir hayli basit. Gmail’i açın ve arama kutucuğunuza has:attachment larger:25 MB yazın. Bu sorgu, boyutu 25 MB ve üzerinde olan maillerin listelenmesini sağlayacaktır. Böylece çıkan mailler arasında kendi gereksinimlerinize göre ihtiyaç duymadığınız eski mailleri seçip silebiliriniz. Ancak sildikten sonra sol kısımda yer alan menüden Çöp Kutusu klasörünü de temizlemeniz gerekiyor.

Cevap bırakın