Gmail’de Yüksek Boyutlu Dosya Gönderimi Yapma Yöntemi

Gmail kullanırken yüksek boyutlu dosyaların gönderimi nasıl yapılabilir? Yeni yazımızda bu konuyu ele alıyoruz.


Mail uygulamaları arasında popüler bir yere sahip olan Gmail, milyonlarca kullanıcıya hizmet ediyor. Gmail üzerinde ücretsiz olarak hesap oluşturulabiliyor. Ancak Gmail’de düzen açısından bazı sınırlandırmalar da bulunuyor. Örneğin 25 MB’tan daha fazla boyuta sahip dosyaları Gmail ile göndermek mümkün olmuyor. Ancak şimdi bahsedeceğimiz yöntemi kullanarak bu kuralı aşmak da mümkün.

Google’ın bir diğer hizmeti olan Google Drive’ı kullanarak yüksek boyutlu bir dosyayı Gmail aracılığıyla göndermek mümkündür. Bunun için ilk olarak bir Google hesabına sahip olmanız gerekmekte. Google Drive’a Google hesabınız ile giriş yapın. Bu hesap ile Gmail hesabınız aynı olmalı.

İlk olarak Gmail hesabınıza giriş yapıp sol üst kısımda yer alan Oluştur yazısına tıklayın. Alıcının mail adresi, konu başlığı ve ileti gibi bilgileri girin.


Şimdi de büyük boyutlu dosyanızı ekleyebilmek için Google Drive simgesine tıklayın ve açılan pencerede Google Drive’da depoladığınız dosyalar arasından göndermek istediğiniz mevzu bahis yüksek boyutlu dosyayı seçin. Eğer yeni bir dosya eklemek istiyorsanız Drive’da Yükle butonuna tıklayarak yeni dosyanın seçimini yapın ve yüklemenin bitmesini bekleyin.

Mantık basit, 25 MB ve üzerindeki dosyaları Gmail ile göndermek için önce göndermek istediğiniz dosyayı Google Drive’a yüklemeliyiz. Sonrasında da Gmail içerisinde mail gönderirken Drive içerisinden yüklemiş olduğumuz o dosyayı seçmeliyiz ve iletimizi böylece gönderebiliriz.

Cevap bırakın